Maavanem Aviese vaiet ei rahuldanud

Saare maavanem ei rahuldanud lennufirma Avies taotlust vähendada leppetrahvi, mille maavalitsus oli ettevõttele määranud Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennuliini graafiku rikkumiste eest selle aasta kevadkuudel.

Maavalitsusele saadetud kirjas palus Aviesi juhatuse liige Allan Soll leppetrahv tühistada nende lendude eest, mis lennufirma sooritas Hiiumaa kaudu. Nimelt tegi Avies mais kuus lendu Tallinnast Kuressaarde vahemaandumisega Kärdlas. See tähendab, et lennufirma sisuliselt ühendas kaks reisi – lennu Saaremaale ja lennu Hiiumaale.

Säärase käitumise õigustuseks on Aviesi vaides öeldud, et lennufirma on siiski püüdnud arvestada klientide huve, “andnud endast parima ning korraldanud reisijate vedamise vähemalt läbi Kärdla liini, tagades nii reisijate jõudmise sihtpunkti.”

Samas dokumendis on lisatud, et kuna Kuressaare lendude sooritamine läbi Kärdla on lennugraafikus kaasa toonud minimaalsed, maksimaalselt vaid 20-minutilised muutused, siis ei ole leppetrahvi määramine nende lendude osas õigustatud. Seepärast taotleski lennufirma leppetrahvi osalist vähendamist suurusjärgus 4800 eurot.

Saare maavalitsus jättis eile Aviesi taotluse rahuldamata. Maavanema allkirjastatud korralduses on rõhutatud, et kokkulepe lennufirmaga Avies on sõlmitud konkreetse lennuliini – Tallinn–Kuressaare–Tallinn – teenindamiseks. Lisaks on lennufirma kohustatud kõnealust liini teenindama lennukitega, mis on tehniliselt korras ja mida juhivad kvalifikatsiooninõuetele vastavad piloodid.

Edasi on maavalitsuse korralduses öeldud, et liinilepingut tuleb täita nõuetekohaselt ja selle rikkumine on vabandatav vaid juhul, kui põhjuseks on vääramatu jõud. Kuna aga leppetrahvi vähendamise taotluses ei viidanud lennufirma ühelegi asjaolule, mida saaks käsitleda vääramatu jõuna, otsustas Saare maavalitsus lennufirma vaide rahuldamata jätta.

Nüüd on Aviesil aega 30 päeva vaidlustada Saare maavanema otsus halduskohtus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)