FC Kuressaare viigistas Tarvasega

Laupäeval peetud esiliiga 18. voorus Rakveres läks FC Kuressaare meeskond JK Tarvase vastu kohtumist 2 : 0 juhtima, aga lõpuks pidi siiski leppima ühe viigipunktiga.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak lausus mängu kokkuvõtteks: “Tänase mängu 1 punkt tekitas kõigis tunde, nagu me oleksime kaotanud. Kindlasti on see mõistetav emotsioon ja näitab, et mängijatele läheb korda see, mida nad teevad. Oleksime pidanud mängima rahulikumalt ja kasutama ära võimalused, mida meile pakuti.”

Suhteliselt võrdselt alanud mängus olid saarlased esimesele tabamusele väga lähedal 30. minutil, kui Sander Lahe tugev kauglöök Rakvere väravalatti raksatas. Külalised said oma tahtmise 40. minutil. Elari Valmas tsenderdas vasakult värava ette, kust vabaks jäänud Tõnis Koppel palli külmavereliselt võrku lõi.

Kahe minuti pärast oli taas aktsioonis Elari Valmas, pääsedes vasakult äärelt läbi. Ründaja tugev löök lendas väravalatti, kuid pall põrkas täpselt Maarek Suursaare jalale ning sealt juba kindlalt väravasse. Tabamusele eelnenud olukorras lõi Rakvere mängija Joonas Ljaš ebasportlikult jalaga Kuressaare mängijat ja sai punase kaardi.

Teist poolaega alustas kodumeeskond vaatamata vähemuses olemisele väga suure isuga ning 52. minutil lõi Sergei Akimov vasturünnaku lõpetuseks ühe värava tagasi. Mõne aja pärast kolistas Sander Laht taas väravaraame ja jätkuolukorras vilistati saarlaste ründajatele suluseis.

73. minutil teenis Tarvas näiliselt lihtsalt nurgalöögi ja Toomas Kiis kasutas Saaremaa meeste lohakuse standardolukorras oma värava esisel efektiivselt ära ning tabloole numbrid 2 : 2.

Viimased kümme minutit mängisid mõlemad meeskonnad kümnekesi, sest kaitsja Märt Kluge sai vigastada ja vahetused olid selleks ajaks juba tehtud. Vaatamata mõlemapoolsele üritamisele rohkem väravaid ei löödud ja lõppseisuks jäi omavaheline selle hooaja teine viik.

Järgmiseks mänguks sõidab FC Kuressaare meeskond reedel, 11. juulil Viljandisse, kus kohtutakse JK Tulevikuga.