Autod ja kraavid ja huligaanid (1)

Kiirus, kurv, kraav, auto, must BMW, vahtraleht, alkohol, surm. Ikka ja jälle peame kirjutama mustas raamis lugusid noortest, kes autoga ennast või teisi surnuks sõidavad. Tihtipeale on roolis olija alkoholijoobes. Valdavalt on õnnetuse üheks põhjuseks aga liiga suur kiirus.

Enamasti on roolis istuja see, kes surmasõidul ellu jääb. Eile juhtunud traagilise õnnetuse puhul pole veel selge, kas juht oli purjus. Pärast haiglast välja saamist peab ta aga edasi elama teadmisega, et teine autos olnud noormees kaotas elu tema juhtimisvea tõttu.

Tuleb tunnustada neid liiklejaid, kes veidralt liikunud sõidukist politseid teavitasid. Kahjuks juhtus traagiline õnnetus enne, kui seadusesilmad neid takistada jõudsid.

Kuid vigu teevad ka kogenud juhid ja seda keset päeva. Näiteks hooletu sõit peateele rikub päeva nii ettesõitjal kui peateel liikujal, sest avariis kannatavad mõlema osapoole sõidukid.

Puhkustekuu juuli on alles alanud. Inimloomus on aga nii seatud, et vabanemine rutiinsetest töökohustustest tekitab tunde, nagu kaotaksid kehtivuse ka paljud teised reeglid. Seetõttu kipub kodust kaugemal suvitades inimeste jutt valjemaks minema, auto gaasipedaal põhja vajuma ja turvavöö lahti ununema.

Teiste inimeste selline käitumine meile ei meeldi. Miks me siis ise tihti unustame ühiselu reeglid?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 401 korda, sh täna 1)