300 000 külastajat

SÕBRALIKUD: Sünnipäeval viipasid keskust külastanud turistidele heatujulised Karmen Paju, Liis Teresk, Riina Haljas ja Kaarel Sikemäe.
Foto: Sander Ilvest

Kuressaare turismiinfokeskus (TIK) tähistas eile oma 20. sünnipäeva. 20 tegusa aasta jooksul on raekojas asuvas keskuses käinud nõu küsimas ca 300 000 külastajat.

TIK-i juhataja Karmen Paju tõdes, et turismiinfokeskuse lahke pere hoolitseb selle eest, et külastajad leiaksid Saare maakonnas kõik vajaliku, mis neid huvitab. “Oleme alati kursis, kus ja mida väärtuslikku toimub Kuressaares, Saaremaal ja Muhus,” kinnitas ta. Koostöös Eesti teiste turismiinfokeskustega tutvustatakse Eesti ilusamaid ja põnevamaid piirkondi. Pakutakse nt orienteerumiseks piirkonna kaarte ja teisi tutvustavaid trükiseid, soovitusi majutus- ja söögikohtade valimisel, ideid puhkepäevade sisustamiseks ja reisimarsruutide koostamiseks. “Turismiinfokeskus on piirkonna avastamisel või sellega põhjalikumal tutvumisel heaks alguspunktiks ning meie sõbralik meeskond aitab alati.”

Karmen Paju ise on turismivaldkonnas töötanud praeguseks juba 19 aastat. Sellest Kuressaare linnavalitsuse struktuuriüksuses turismiinfokeskuses 18 aastat.

Pajul on suur rõõm, et nende kollektiivis töötavad erialaspetsialistid, kelle teoreetilisi teadmisi täiendab aastatepikkune praktiline kogemus. Turismispetsialist Kati Aus töötab TIK-is alates 1998. aastast ehk 16 aastat, Kristina Mägi on turismiinfokeskuse töösse panustanud 15 suve ning 9 täispikka aastat.

TIK-i üks suvistest töötajatest, Kuressaare gümnaasiumi inglise keele õpetaja Riina Haljas on suvekuudel turismiinfokeskuses tublit tööd teinud juba 17 aastat. Teine suvetöötaja Liis Teresk töötab TIK-is teist hooaega. Kohustuslikku turismieriala praktikat sooritab tänavu TIK-is Kaarel Sikemäe.

“Olen seisukohal, et töötajad on organisatsiooni jaoks kõige tähtsam vara. Eriti turismiturul sõltub motiveeritud ja kvalifitseeritud töötajatest väga palju,” rääkis Karmen Paju.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 598 korda, sh täna 1)