Probleemidest kesklinnas (3)

Kuna suvi on täies jõus, siis tulenevad sellest ka meie linna niigi kitsastel tänavatel igasugu probleemid. Kes ei pargi autot vastavalt liiklusseaduse nõuetele, kes ületab kesklinnas lubatud kiirust jne. 

Pärast seda, kui Kuressaares kaotati tasuline parkimine, on üheks probleemiks saanud valesti parkimine. Auto pargitakse suvaliselt, kuhu juhtub ja kuidas juhtub. On see koht siis kellegi hoovi sissesõit, ülekäigurada või muruplats.

Mida peab aga tegema selle maja omanik, kelle hoovivärav ehk väljumis- või sisenemisvõimalus on “kinni pargitud”? Kelle poole võiks ta pöörduda, et valesti pargitud auto kasutaja või omanik korrale kutsuda? Kui hoovist välja sõita soovijal on juhuslikult kiire, pole abi loota kelleltki.

Osaliselt ülekäigurajale pargitud auto kujutab endast tõelist ohtu, sest see ülekäigurada on osaliselt varjatud. Kui mõni laps juhtub auto tagant teele jooksma või koguni rattaga sõitma, on õnnetus kerge tulema. Muruplats rikutakse aga lihtsalt ära.

Liikluskiiruseks on kesklinnas liiklusturvalisuse saavutamiseks kehtestatud 30 km/h. Tavalistel päevadel, kui liiklus on tihe, pole see probleem, kuid õhtutundidel ja nädalavahetustel, kui liikluskoormus kesklinnas on väiksem, leidub piisavalt neid, kes ei pea kiirusepiirangut millekski. Tavaliselt on sellised juhid mõni tsiklimees või nn bemarivend.

Tihti on auto hind ja välimus pöördvõrdeline juhi ajuga. Ma ei oska küll öelda, kui palju kiirusepiirangust kinnipidamist kontrollitakse, kuid minu arusaamise järgi mitte piisavalt.

Tõeliseks nuhtluseks kesklinnas ja eriti nädalavahetustel on baaride “hommikused” kliendid, kes ei taha kesklinnast lahkuda ka hommikul kella 7–8 paiku. Eriti meeldib neile lällata ja lärmata kesklinna välikohvikutes. Kordamööda käivad nad turuplatsil keha kergendamas. Politseipatrull mõõdab samal ajal Tahulas kiirust.

Kellest tahaks veel rääkida, on nn korravalvurid kaubanduskeskuste ja kaupluste juures. Hommikul vara on nad platsis ja ootavad, millal kell 10 saab, et saaks lõpuks ometi “närvide rahustaja” poest kätte – siis on kõik OK, käed enam ei värise jne. Tavainimest see seltskond häirib, eriti kui kauplusse minnakse väikelastega.

Üks kindel koht Kuressaares, kus napsilembesed kogunevad, on Rae keskus. Külma ilmaga on nad siseruumides ja kui ilm soe, siis viidavad aega kuskil parklas või muruplatsil.


KOMMENTAAR

Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter:
Politseijuhina on mul hea meel, et kaaslinlased linna turvalisuse pärast muretsevad ja kitsaskohtadele tähelepanu juhivad.

Valesti parkimise teema tõstatub aeg-ajalt ja siin on esimene soovitus inimesele, kes selle probleemiga kokku puutub, anda säärasest vääriti käitumisest politseile teada. Me saame valesti pargitud auto omaniku tuvastada ja temaga ühendust võtta ning kohatule käitumisele tähelepanu juhtida.

Ei hakka siinkohal pikalt selgitama, sest iga juht peaks teadma või siis endale meelde tuletama, mis on kirjas liiklusseaduse paragrahvis 20. Kui tähelepanu juhtimisest väheks jääb, siis alustame väärteomenetlust ja kohaldame teoga vastavuses olevat karistust. Kahjuks puudub Kuressaares teisaldamise ja auto hoiustamise võimalus ning seda meedet me rakendada ei saa.

Mitmed asutused ja ettevõtted kasutavad vastavalt oma võimalustele mehitatud turvateenust, lihtsamalt öeldes: tööl on turvamehed. Sel ajal, kui nad tööl on, hoiavad nad silma peal nii sellel, mis toimub asutuses sees kui ka sellel, et väljaspool ust, tänaval midagi häirivat ei toimuks.

Politseipatrull on Kuressaare kesklinnas nn kuumadel aegadel tööl võimalikult palju, aga arvestama peab sellega, et väljakutseid tuleb ka linna teistest piirkondadest ja mujaltki maakonnast ning reageerime siis eelkõige vastavalt sellele, kus meie abi või sekkumist kõige enam vaja on.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 876 korda, sh täna 1)