Heategevuslik laat tõi lasteaiale pea 200 eurot

LAHE PÄEV: Lasteaia hoolekogu liige Kati Käbin koos tütarde Marii ja Kretega laadal müümas ja sellest rõõmu tundmas.
Foto: Halliki Hanso

Läinud reedel säras Tornimäe lasteaia kohal päike ja lasteaia hoovis käis täielik laada-
melu. Lasteaed koos hoolekoguga korraldas lasteaia mänguala turvalisuse tõstmiseks heategevusliku suvelaada.

“Laada üks eesmärke oli korjata raha, et parandada ja värvida lasteaiatagune lippaed,” ütles Tornimäe lasteaia direktor Lea Peet. “Võtsime omakeskis eesmärgiks saada kokku umbes 50 eurot. Siis saanuks värvi osta. Aga et korjame kahe tunniga 189 eurot ja 13 senti, seda poleks küll osanud oodata,” rõõmustas direktor ja lubas ülejäänud raha eest tõsta mänguala turvalisust ning vahest mõne uue atraktsioonigi juurde hankida.

Laadal oli teinegi eesmärk: selgitada lastele, mis asi on heategevus ning anda juba suvepuhkusel lapsevanematele võimalus koos lastega kodus müügikraami välja valida ja laadapäeval üheskoos leti taga rahaga arveldada.

Laadal võis müüa laste kasutatud kraami, isetehtud hõrgutisi, käsitööd ja mänguasju. Kohale tuli kümmekond müüjat ning seegi oli esmakordse ürituse kohta suurepärane tulemus. Tingimus müüjatele oli, et pool müügitulust annetatakse lasteaiale. Lisaks toimus laadaloterii, mille kogu tulu läks lasteaiale. Loteriisse said kõik kohalikud panustada loosivõitudega ning annetusi tuli omajagu. Nii võis 50-sendise pileti eest saada näiteks purgi mett, Tähekese ajakirja, käsitööehteid või pehmeid mänguasju.

Müügilettidelt kadusid soojade saiade kombel vallavanem Andres Hanso tehtud pannilabidad, keraamik Risto Ränga kausid-tassid, Ruthi seebikoja käsitööseebid, aga ka lasteriided ja mänguasjad.

Kõige paremini läksid aga kaubaks küpsetised. Küll sai osta ahjusooja kodusaia koos rabarberikisselliga, tervislikke pulgakomme, smuutisid, viineripirukaid, maasikakooki ja isegi keedetud vutimune.

“Meie lastega müüsime mänguasju, puslesid, tervislikku toidukraami ja raamatuid,” rääkis Sipsikute rühmas käivate kaksikute Marii ja Krete ema Kati Käbin. “Laada juures oli eriti tore see, et saime pööningult hulga asju vähemaks ning lapsed mängivad kodus siiamaani laata ja mõtlevad asjadele hindu välja.”

Lisaks said lapsed laada puhul tasuta ponisõitu, õhupalle ja näomaalinguid. “Eriti liigutav oli see, et suurem osa müüjatest annetas poole asemel kogu oma müügitulu lasteaiale,” märkis Lea Peet ja lisas, et laada võttis kokku päevauinakust tõusnud Sipsikute rühma Gerret: “Õpetaja, täna oli nii lahe päev! Teeme seda kindlasti veel!”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 654 korda, sh täna 1)