FOTOD: Praaklis avati saare esimene loomahotell (8)

LEMMIKUTE KESKEL: Suur loomaarmastus viis Marge Kaju Saaremaa esimese loomahotelli avamiseni. Tema kõrval vasakult hotellikülaline clumberspanjel Gigi ning oma pere liikmed inglise setter Arya ja clumberspanjel Asterix.
Foto: Tõnu Veldre

Kaarma vallas Praakli külas tegutseb nüüdsest Saaremaa esimene loomahotell Kuldne Viisik. Hotellile andsid nime seda pidava pere oma viis looma – kolm koera ja kaks kassi.

“Lihtsalt kujunes nii, et sõbrad-tuttavad tõid oma lemmikuid hoida, ja siis otsustasime, et teeme ära selle loomahoiu,” lausus ettevõtmise eestvedaja Marge Kaju, kellel on selline idee meeles mõlkunud juba ammu. Marge Kaju ise on aktiivne koertevõistlustel käija ja on oma hoolealustega koju toonud mitmeid auhindu.

Loomahotelli on oodatud eelkõige kassid ja koerad, aga ka väiksemat sorti lemmikud, näiteks papagoid, pisinärilised jt. “Hobuseid me kahjuks ei võta, oleks oma talumaja, siis veel,” märkis Kaju.

“Ma ju enamuse ajast merel,” naeris peremees Jaren vastuseks küsimusele, kuidas tema sellele vaatab, et võõrad loomad koduõuel ringi jalutavad.

Hirmu, et loomad omavahel riidu lähevad, perenaise arvates olla ei tohiks. “Oleneb muidugi looma iseloomust ja kuidas teda on kasvatatud. Kui ta on sotsialiseerimata, siis tuleb temaga selles osas tööd teha,” rääkis Marge Kaju. Kui tegemist on seltsimatu loomaga, hoitakse teda teistest lahus. “Aga vaatame, kuidas esialgu minema hakkab,” sõnas perenaine, märkides samas, et ega nad muidugi suurt “loomaaeda” plaani, kuna naabritele tuleb ka mõelda.

Lisaks hoiuvõimalusele pakutakse lisateenusena pesemist ja küüntelõikust, kuulekustrenni ja vajadusel transporti. Kui omanikul loomade toitmise osas mingeid erisoove on, siis võetakse ka neid arvesse. Oma koertele annab Marge näiteks teraviljavaba sööki.

“Mis neil siin häda on – süüa saavad, juua samuti, kõht täis ja jalutavad ringi,” tähendas Marge, poolehektarilisele avarale aiaga piiratud õuele viidates.

Tallinnast pärit ja nii-öelda mehe kaudu saarlaseks saanud Marge Kaju töötas viimati laeva peal baaridaamina. Abikaasa Jaren on vanemtüürimees.

Pere esimene koer Ronja võeti kaheksa aastat tagasi. Kaks aastat tagasi lisandus inglise setter Arya ja aasta tagasi viimane koer, clumber-spanjel Asterix. Arya on nii näituse- kui ka agility-koer ja läbinud ka kuulekuskoolituse.

Ööpäeva eest loomahotellis tuleb maksta 10 eurot, nädalavahetusel 13 eurot. Kui loom jäetakse hotelli aga pikemaks, on hind kokkuleppeküsimus. “Nii et kui kellelgi on vaja näiteks mandrile minna, siis on vähemalt koht olemas, kus keegi looma järele vaatab ja teda hoiab,” sõnas Marge Kaju.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 408 korda, sh täna 1)