Muratsi külaseltsil on nüüd pingid, lauad ja peotelk (2)

Muratsi külaselts sai projektiga “Pidu iga ilmaga” peotelgi, kakskümmend pinki ja kuus lauda. Projekti rahastas siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

“Meile oli vaja peotelki, kuna meil ei ole ühtegi ruumi, kus saaks kokku tulla või üritusi korraldada,” põhjendas Muratsi külavanem Ülo Vevers, lisades, et varem sõltuti ilmast. Nüüd on külaelanikel võimalus pidulike ürituste korral vajadusel ka telki kasutada. Ja seda tasuta. Kui soovija on aga väljastpoolt külaseltsi, on tal võimalik telki kokkuleppel rentida.

Vevers rõõmustas, et tänu telgile saab nüüd ka ürituste hooaega pikendada. Kevadel alustada varem ja sügisel hiljem lõpetada.

Pingid värvisid üheskoos kolme küla, Vaivere, Muratsi ja Lilbi elanikud. “Pinke on tibukollasest hallini, nõnda et saab vastavalt eale endale istumiskoha valida,” muheles külavanem. Meeter seitsekümmend pikad pingid, millele mahub neli inimest, tegi Kompleks Puit OÜ. Esmakordselt võetakse pingid ja lauad kasutusse 21. juunil toimuval Saaremaa merekultuuri seltsi jaanitulel.

Muratsi küla elanikud on aastaid korras hoidnud Muratsi sadamat ja seda külarahva jõudude ja vahenditega. “Meie küla elanikkond on 15 aasta jooksul neljakordseks kasvanud,” rõõmustas külavanem, kelle sõnul elab Muratsis praegu üle kahesaja inimese.

Suuremate üritustena nimetas külavanem Vevers jaanituld ja tänavu augustis esmakordselt toimuvat merekarnevali. Selle lavastab Tõnis Kipper ja kaasa lööb folklooriansambel Virvik. “Meil ei ole kinniseid üritusi ja sadam on alati kõigile avatud,” kinnitas Ülo Vevers. Sellega viitas ta 16. juuni Meie Maas ilmunud loole “Avastamas iseend ja Saaremaad”, kus oli väidetud, et sadamasse siseneja võtab vastu silt, millel kirjas “Võõras, ära tule!”.

“Sellist silti pole seal kunagi olnud, isegi vene ajal mitte,” toonitas Vevers, kelle sõnul olevat külarahvas väga solvunud. Ta lisas, et külarahvas pakub selle loo autorile võimalust tulla 22. juunil Muratsi küla jaanitulele, kus kl 12 on ka avatud mikrofon. Vabandamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 847 korda, sh täna 1)