Laevagraafikud lähevad üle täisvõimsusele

Väinamere parvlaevad alustasid reisijate teenindamist suve tipphooaja sõidugraafikutega. Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli sõnul tähendab täisvõimsus seda, et Kuivastu–Virtsu ja Rohuküla–Heltermaa liinil sõidab korraga kaks parvlaeva kogu aktiivse päevaaja ulatuses vahet pidamata.

“Graafiku tihendamiseks on veel ruumi, näiteks Kuivastu–Virtsu liinile ootavad saarlased pikisilmi tihedamat graafikut ka varasemaks hommikuks, kui saareelanikud mandrile asju ajama sõidavad. Tihedam 35-minutiline graafik algab praegu alles 10.50 reisiga Kuivastust, vaja oleks aga alustada vähemalt 7.20. Rohuküla–Heltermaa liinil on täisvõimsus reedeti ja pühapäeviti, teistel päevadel on võimalik lisada päeval veel üks lisaring ja laupäeval koguni kolm ringi,” selgitas Treiel.

Graafikud kinnitab ja lubatud reiside arvu päevade lõikes määrab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Treieli sõnul on juba teist aastat järjest üleveonumbrid aasta varasemaga võrreldes igas kuus suuremad ning seega on viimane aeg mõelda kolmandast laevast Saaremaa liinile ja teisest suurest laevast Hiiumaa liinile. Kõige kiiremini saab aga tihendada olemasolevat graafikut.

Jaanipäevaks on suur osa e-pileteid välja müüdud, kuid e-pileteid müüakse laeva mahutavusest kuni 70 protsenti, ülejäänud osa laevast täidetakse üldjärjekorrast. Hea ülevaate e-piletite väljamüügist ja vabadest kohtadest saab www.tuulelaevad.ee e-pileti ostukalendrist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 344 korda, sh täna 1)