Põgenikud üles andnud saare firma sai soolase trahvi (7)

Saaremaa veokifirma AMK Grupp juhi Andres Tammeli (fotol) silmis pole Briti piirivalvevõimude otsus määrata tema ettevõttele 3300-eurone trahv illegaalide vedamise eest midagi muud kui ebaõiglus.

Kuigi tema firmas töötav eestlasest veokijuht oli illegaalid võimudele sadamas ise üle andnud, küsisid britid hoopis, kuidas kavatseb eestlane oma väidet tagantjärele tõlgendada, kirjutas ajaleht Postimees.

Intsident toimus mullu sügisel Calais’ sadamas Prantsusmaal – Tammeli alluv oli teel Prantsusmaalt Inglismaale, lastiks lennuki- ja masinaehituses kasutatavad elektrijuhtmed. Veok läbis rutiinse röntgenkontrolli ja nende veokist ei avastatud kedagi. Veokijuhil tekkis aga halb eelaimdus, mistap ta otsustas veoki ise uuesti üle vaadata. Nii kui ta veokisse sisse vaatas, avastas ta sealt kolm põgenikku, kelle ta sadama turvateenistusele üles andis.

Formaalselt polnud veokijuht milleski süüdi, sest illegaalid olid furgooni sisenenud katusesse noaga tehtud augu kaudu. Ta aimas, kus põgenikud ta masinasse pugeda võisid – 5 km enne sadamat, kui ta peatuse tegi.

Sadamas asja klaarides ei osanud ta asja sellist lõppu ette näha. Üllatus saabus veebruaris, kui firma sai Suurbritannia piirivalvelt teate, et ettevõttele on määratud iga põgeniku eest 800 Inglise naela trahvi ja veokijuhile 100 naela suurune trahv. Kolmega korrutades teeb see 2700 naela ehk umbes 3300 eurot.

Saaremaa väikefirma ei kavatsenud seda aktsepteerida ja saatis brittidele vastulause palvega otsus üle vaadata. Kaebus lükati tagasi. Välisministeerium ja Londoni saatkond soovitasid asja lahendamiseks palgata advokaadi, kuid Inglismaa bürokraatia on võimas ja see tähendanuks lõppkokkuvõttes veel suuremat väljaminekut. Lihtsam oli trahv ära maksta, tõdes Tammel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 834 korda, sh täna 1)