Panga pangal on nüüd lootuse ja unistuste pink (2)

UNISTADA JA LOOTA: Sellel pingil istudes tulevad alati head mõtted, kinnitab Panga panga arendaja, ettevõtja Alver Sagur.
Foto: Sander Ilvest

Panga panga arendaja, MTÜ Panga Areng juhataja Alver Sagur paigaldas Saaremaa ühele olulisemale vaatamisväärsusele, Mustjala vallas asuvale Panga pangale ligi 120-aastasest jalakast meisterdatud pingi.

Seljatoega pink on neli meetrit pikk ja üle meetri lai ning kannab lootuse ja unistuste pingi nime. Kiri ootab veel pingile graveerimist.

“See on mõeldud selleks, et kui seal istud, siis kukub eluraskuste kandam kohe su õlult,” selgitas ettevõtja Alver Sagur, kinnitades, et seal tulevad alati head mõtted. Pink asub täpselt Panga müüri kõige kõrgema koha peal ning sealt on võimalik jälgida imelist päikeseloojangut.

Pingi sees on nn kausid, milles saab istuda nii üksi kui ka kahekesi. “Üks eraldi unistaja, kaks ümbert kinni koos,” naeris Alver Sagur. Pingi meisterdasid Angla tuulikumäe puidumeistrid.

Lisaks pingile on Panga pangal teisigi huvitavaid atraktsioone. Kõiki vanu traditsioone järgides on püsti pandud tammepuust kiik. Parkla juures kasvab aga tamm, mille alla on “istutatud” erinevate riikide raha. “See on kui Buratino rahapuu, mille lehti saab sügisel kokku korjata ja rahakoti vahele panna, et oleks lootust uue krabiseva tulekuks,” muigas Alver Sagur, kes on vanarahva kommete austaja.

Seda, et Panga pangal võid end leida rahulikus ja puhtas looduskeskkonnas, näitab ka siinne loomade asurkond. Nii elavad Pangal vaskuss, metskits ja mägrad.

Turismihooaeg on Panga pangal juba alanud. “Lätlane on alati olnud kõige esimene külastaja, kui tema on kohal käinud, tulevad teised ka,” märkis Sagur.

30. augustil süüdatakse Panga pangal taas muinastuled ning meeleolu loovad Meelis Laido ja Laur Teär.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 321 korda, sh täna 1)