Sajad pritsimehed kohtuvad Leisis

Leisis toimub homme priitahtlike pritsimeeste foorum, mis keskendub vabatahtliku pääste uutele võimalustele, kuid tutvustab ka saarlaste ettevõtlikkust ning kutsub ühtlasi Leisi ja Lümanda vabatahtlike seltside 85. aastapäeva tähistamisele.

“Sellist päästetehnika paraadi nagu laupäeval toimub, saab saarel näha vaid kord kahekümne aasta jooksul,” kinnitas Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe.
Päästeameti pressiesindaja Evelin Tringi sõnul osaleb foorumil 250 inimest üle Eesti.

Üldse 13., kuid esimest korda Saaremaal toimuv foorum algab teemakohaste ettekannetega Leisi keskkoolis ja jätkub pealelõunaste mõttetalgutega. Tavakohaselt saab näha vana ja uue päästetehnika paraadi, vabatahtlike jõukatsumisi ning toimub ka simman.

Vabatahtlike esindused valmistavad ette 5–7-minutilise omaloomingulise etteaste teemal “Tuletõrjesport massidele!”, see võib olla sketš, näidend, muusikapala, tants jne.

Laupäeval kell 10.30 algavat seminari, millel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, modereerib Ivar Kaldasaun. Tuletõrjespordi liidu juhatuse liige Margo Tammepõld räägib teemal “Tuletõrjesport minevikust tänapäevani ning vabatahtlike roll selles tegevuses”.

Seejärel kiidab Pihtla vallavanem Jüri Saar vabatahtlike päästjate ettevõtlikkust. Päästeameti asedirektor Tauno Suurkivi annab ülevaate päästeameti ja vabatahtlike päästjate koostööst tänavusel aastal. Päästeameti vabatahtlike päästjate koordinaator Rivo Salong räägib vabatahtlikele päästjatele elupäästevõimekuse ehk suitsusukeldumise õiguse andmise võimalustest ning vabatahtliku päästja Ivar Innusaare ettekanne keskendub noorpäästjate ringidele mõeldud koolitusprogrammile. Pärast lõunat algavad mõttetalgud.

Leisi komandos on avatud uste päev ja staadionil ootab lapsi seiklusrada. Kella 11–13 viib Eimar Täht Leisi keskkooli basseinis läbi veeohutuskoolituse.

17.30 algab vana ja uue päästetehnika paraad, mis kulgeb Leisi keskkooli juurest Leisi staadionile, kus toimub pidulik rivistus. Kell seitse õhtul algavad samas vabatahtlike päästealased võistlused. Lastega tegeleb päästekoer Nublu. On ka heategevuslik loterii-allegrii.

Kell kaheksa õhtul algavat simmanit, mida juhib Margus Lindmäe, ilmestavad vabatahtlike omaloomingulised etteasted ja lõbus meelelahutusprogramm, mille panevad kokku eelnevalt registreerunud priitahtlike võistkonnad, võistluse peaauhind on värviteler.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 501 korda, sh täna 1)