Reform jätab Saaremaale 67 politseiametnikku (11)

Politsei- ja piirivalveametis planeeritavad muudatused, millega kaotatakse üle Eesti sadakond töökohta, et tõsta töölejäetavate miinimumpalka 900 euroni, toovad ümberkorraldusi ka Saaremaa politseitöös.

Kuressaare politseijaoskonna juhi Kaido Vahteri sõnul on praegu keeruline öelda, milliseks kujuneb Kuressaare politseijaoskonna isikkoosseis. “Teadaolevalt jääb Saaremaal töötavate ametnike piirarvuks pärast reformi 67. Praegu on jaoskonnas ametnikke 70 ja selle 70 hulgas on maakonnas paiknevad kordoni ametnikud, mitte funktsionaalsed töötajad ega merevalvekeskuse personal,” selgitas Vahter.

“Tänase seisuga on meie organisatsioonisisene kokkulepe, et kõikide muudatustega tahetakse ühele poole saada juba selle aasta sügiseks,” lisas ta. “Kindel on see, et koondamine puudutab ennekõike ametikohti ja ümberstruktureerimise käigus muutub kogu senine politsei- ja piirivalveameti juhtimine kõikidel tasanditel.”

Seega ei saa kodusaarel tööd ka sel aastal sisekaitseakadeemia lõpetavad kümmekond Saaremaalt pärit inimest.

Sisekaitseakadeemia avalike suhete spetsialisti Marie Kuke andmetel lõpetab akadeemia sel aastal kõrgharidusõppes politsei erialal üks saarlane ja politseiteenistuse erialal kolm ning kutseõppes politseiametniku erialal üks, piirivalvuri erialal kaks ja vanglaametniku erialal kolm Saaremaalt pärit õppurit.

“Neil kõigil on veel ees lõpueksam või lõputöö. Politseiametniku ja piirivalvuri eriala õpe lõppeb augustis. Osa neist õpib kaugõppes, mis tähendab, et nad juba töötavad,” täpsustas ta.

Saaremaa noormees Joonas Aavik, kes õppis kolm aastat korrakaitsepolitsei erialal, oleks heal meelel sidunud oma tuleviku kodukohaga, aga kahjuks talle siin töökohta pole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 389 korda, sh täna 1)