Põleng sai alguse televiisorist (VIDEO & FOTOD) (6)

vallimaa korteri põleng-5544

PÄRAST PÕLENGUT: Tuletõrjujad loopisid pärast tulekahju kustutamist korterist välja sisustust, et välistada selle võimalikku uuesti süttimist.
Foto: Sander Ilvest

Pühapäeval kella poole kuue paiku nähti Kuressaares Vallimaa tänaval viiekorruselise kortermaja aknast suitsu tulevat. Kui päästjad kohale jõudsid, oli leek korteri aknast väljas, põles elutuba.

“Tulekahju sai arvatavalt alguse vanast kineskooptelekast. Korteris oli suitsuandur olemas, kuid see ei olnud töökorras,” ütles päästeameti pressiesindaja Evelin Trink. “Kui andur oleks töötanud, oleks selle signaal andnud naabritele tulekahjust teada selle algusjärgus ning kahjustused olnuksid kindlasti väiksemad.”

Põlengu tagajärjel said kannatada 3-toalise korteri kaks tuba, samuti kortermaja koridor ja ülemise korruse korter. Hukkus korteris olnud koer.

Pühapäeva õhtul oli otsapealse korteri esimese korruse aknast leek väljas ja levis ebameeldivat kärsahaisu. Päästjatel kulus natuke aega, et lukustatud korterisse sisse pääseda. Samas trepikojas elavate inimeste teada oli korteriomanik mandril. Spekuleeriti selle üle, et tulekahju sai alguse akna all olnud arvutist.

Paraku oli põlema läinud korter kindlustamata.

Kohapeal päästetöid juhtinud operatiivkorrapidaja Reinar Ivanov kinnitas, et lukus ukse avamiseks kulus neil tõepoolest aega, aga tulekolle lokaliseeriti siiski kiiresti.

Korteriühistu esimehe Enno Kipsi sõnul oli maja kindlustatud ja seega elanikud remondi eest maksma ei pea. Eile käis kohal ka kindlustusfirma esindaja.

“Nüüd tuleb võtta hinnapakkumised ja kahju ära hinnata,” selgitas ta. Tulekahjus sai kannatada ka ülemine korter, mis oli ühistu esimehe teada samuti kindlustatud.

“Näiteks purunesid kuumusest ka selle korteri aknad ja korter sai suitsukahjustusi,” ütles Kips. Ka jooksis maja keldrisse vesi, aga selle kohta pole keegi veel kaebust esitanud.

Maja ümber pargitud autode kohta ütles ühistu esimees, et ta on päästeametiga rääkinud. “Tõstuk läheneb tulekoldele nurga all ka 10 või 20 meetri kauguselt,” olevat päästjad talle ütelnud.

Päästeameti pressiesindaja Evelin Trink eitas, et neil oleks mingeid pabereid korteriühistuga sõlmitud kokkulepete kohta. Korteriühistu peab oma maa-alal parkimise korraldama selliselt, et päästemasinatele oleks ligipääs tagatud.

“Kui seda tagatud ei ole ja meie sõidame sündmusele välja, alustavad päästjad voolikute mahapanemist ja hargnemist nii hoone lähedalt kui võimalik. Elanikud peavad hoonele ligipääsu kinniparkimise korral arvestama, et sel juhul võib päästetööde alguse aeg pikeneda ja seeläbi pannakse ohtu ka majaelanikud,” selgitas Trink.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 058 korda, sh täna 1)