Leisi perearst lahkub (9)

Eile oli viimane tööpäev Leisi perearstil Katrin Kallasmaal, kes läheb kuuks ajaks puhkusele ja pärast seda enam Leisis perearstina ei tööta.

“Juunikuuks on asendus leitud,” ütles Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep, lisades, et praegu ei ole veel kindlalt teada, kes Leisi perearstina juulikuust alustab. “Aga me tegeleme sellega,” kinnitas vallavanem, märkides samas, et n-ö sunduslikult peaks praegune tohter oma nimistut teenindama septembri lõpuni, aga kuna tal on nii Leisi kui ka linna nimistu, ei ole ta sellest huvitatud.

Juunis võtab Leisis vastu arst-resident Viktoria Sujetina. 20. juunini on võimalik ka kandideerida kolmeks kuuks Leisi valla asendusarstiks. Vallavanema sõnul käivad praegu ka läbirääkimised ühe kandidaadiga, kes alustaks Leisis arstina tööd septembrikuust.

“Päris ilma arstita me kindlasti ei jää,” rahustas Mõtlep vallaelanikke. Tema sõnul ei hakka perearst vastu võtma võib-olla iga päev, kuid lahendus leitakse kindlasti.

Perearst Katrin Kallasmaa võttis vastu igal tööpäeval, töötades Leisis 2000. aastast. Tema lahkumise põhjuse kohta ütles Mõtlep, et kuna Kallasmaa elab juba mitu aastat Kuressaares, siis otsustas ta edasi-tagasi sõitmise vältimiseks jääda linnas töötavaks arstiks.

Leisi valla sotsiaalosakonna juhataja Mari-Anne Tuuling märkis, et Leisi vallas on kaunis loodus ja kenad inimesed ning loodetavasti leitakse ka arst, kes tahaks siia tööle tulla. “Me oleme küll optimistlikud,” sõnas ta.

Kuuldused, et ka Saaremaa Apteegi haruapteek Leisis suleb uksed, ei vasta tõele. Leisi apteeker Helju Grepp kinnitas, et praegu on apteek avatud ja sulgemisotsust küll tehtud ei ole.

“Inimesed ütlevad, et kui apteeki pole, mis nad siis peale hakkavad, Leisi on ju ka vanadekodu, noori pole, on vanad inimesed, ja rohtu tahad ju kuskilt saada,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 044 korda, sh täna 1)