Ninase rahvas jäi kohtus kaotajaks (2)

Tallinna halduskohus jättis eile rahuldamata Janne Kooviski ja Ninase küla seltsi kaebuse, millega sooviti tühistada Mustjala vallavolikogu otsus lubada Saaremaa Sadamat kasutada edaspidi ka kaubasadamana.

“Kohus leidis, et kaebus on põhjendamatu ja seetõttu jäigi see rahuldamata,” ütles Tallinna halduskohtu pressiesindaja Anneli Vilu, kelle sõnul täpsemaid selgitusi kohus otsuse tagamaade kohta esialgu ei edasta. “Selgitusi antakse siis, kui otsus on jõustunud,” lisas ta.

MTÜ Ninase Küla Selts ja kohalik turismiettevõtja Janne Koovisk esitasid möödunud suvel Tallinna halduskohtule kaebuse Mustjala vallavolikogu otsuse peale, millega kehtestati Saaremaa Sadama detailplaneering.

Kaebuses märgiti muu hulgas, et menetluses on vald põhjendamatult eelistanud ühe suurettevõtte kruiisisadama rajamiseks tehtud ebaõnnestunud investeeringu kaitset Ninase poolsaarel elavate inimeste kodudesse ja loodusturismi arendamisse tehtud investeeringute kaitsele ning ka looduskaitsele, puhta ja vaikse keskkonna säilimisele jmt.

Vaidlustajate hinnangul jäeti tähelepanuta ka fakt, et kruiisisadama rajamine sai võimalikuks vaid tänu lubadustele, et sadam jääb vaid reisisadamaks.

Ninase küla seltsi ja Janne Kooviskit esindav advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene partner vandeadvokaat Piret Blankin ütles eile enne tööpäeva lõppu, et ei ole veel kohtuotsusega tutvunud.

AS-i Tallinna Sadam ärisuuna juht Ahto Ader ei olnud eile õhtupoolikul samuti veel kohtuotsusega täpsemalt kursis, kuid jäi sellega rahule. “Meile see sobib ja nii võikski jääda,” ütles Ader.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 928 korda, sh täna 1)