Mereasjad mere ääres

Kes mäletab veidi vanemaid aegu, siis Toris on alati kalapaadid seisnud. Seisid viimati veel mõnikümmend aastat tagasi. Enne seda, kui sadamat ja nüüdset spaade piirkonda korrastama hakati. Ega saagi midagi ette heita, et kalapaate enam pole. Piirkond on korras ja aktiivne kalapüük oli Torist juba enne seda aega kadunud.

Samas võiks ju ka linnas olla üks koht, kuhu linnainimenegi saaks, ämber näpus, kalavastaliseks minna, või koht, kuhu võiks saata kalahuvilise turisti.

Võrgu- või mõrranõudmine pole teps mitte kehvem turismitegevus kui mõni teine. Ütleks lausa, et see on selline asi, mida kuskilt mujalt tulnud inimene iga päev teha ei saa.

Seda enam, et selleks ei pea sõitma kuskile linnast välja, vaid parimal juhul saad minna merele vaid kiviviske kaugusel kesklinnast. Kindlasti poleks see eesmärk omaette, vaid lisandväärtus sellele, et üks jupike linnast saaks jälle korda ja kasutusse.

Kuressaare peab ennast merelinnaks. Või siis vähemalt mereäärseks linnaks. Seega – mida rohkem merelist tegevust ja võimalusi, seda parem. Linnavõim võiks seda kahe käega toetada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 194 korda, sh täna 1)