Ka lapsed suveks tööle (1)

Foto: Egon Ligi

Suur suvi on kohe käes, ent tööta täiskasvanud pole ainsad, kes soojal ajal hooajalisi töökohti otsivad. Jõukohast tööd ihkavad leida ka lapsed ja noored, et endale taskuraha teenida.

Jõukohase tööotsa leidmiseks on mooduseid mitmeid – kes leiab pakutava lehesabast erakuulutuste hulgast, kes vaatab läbi töötukassa pakutava, kust vähe vanemad lapsed võivad endale kena suvise töökoha leida.

Kuressaare noorte huvikeskuse juhataja Taniel Varese sõnutsi on kogemus näidanud, et üldiselt on noored suvel taskuraha teenimisest huvitatud. “Meie puhul on see võimalus töömalev,” ütles Vares. Mõningaseks miinuseks võib tema sõnul töömaleva puhul pidada vaid selle lühikest kestust, sest huvikeskuse organiseeritud töömalev kestab vaid napi nädala. “Paljud, eriti vanemad noorukid, sooviksid aga just pikaajalisemat suvist tööd,” nentis Taniel Vares.

Töömaleva puhul on aga taskuraha teenimine vaid üks pool. Teine pool asjast on lõbu – mõnus seltskond ja ühised tegemised. “Alati on põnevaks peetud malevavande andmist ja muid malevlaseks löömise rituaale,” sõnas Vares.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 549 korda, sh täna 1)