Kaali põhikool jätkab kuueklassilisena (6)

Pihtla vallavolikogu otsustas oma eilsel istungil üksmeelselt, et õpilaste vähesuse tõttu jätkab Kaali põhikool 2015. aasta 1. septembrist tööd kuueklassilisena.

Praegu õpib Kaali koolis 39 last. “Edaspidi jääb laste arv veelgi väiksemaks,” tõdes eilsel volikogu istungil vallavanem Jüri Saar.

Kooli ümberkorraldamist kuueklassiliseks toetavad nii vallavalitsus, volikogu hariduskomisjon, kooli hoolekogu kui ka lapsevanemad.

Vallavanema sõnul ei peetud varianti jätkata vaid neljaklassilise koolina arutamisväärseks. “Kuueklassiline kool jätab suurema võimaluse kool taas üheksaklassiliseks muuta,” märkis Saar. “Usun, et kui me otsa lahti teeme, on teistel koolidel, kel samuti õpilaste nappus, julgust meie eeskuju järgida.”

Kõne all on olnud ka variant, et kool jätkab 9-klassilisena, ent sel juhul peaks III kooliastmes ehk 6.–9. klassis avama liitklassi. Seda pooldas vaid paar lapsevanemat.

“Kui me ei näe probleemi selles, et algklassides on liitklassid, siis vanemates klassides kannataks õppetöö tase kindlasti,” lausus Saar.

“Minu poeg läheb järgmisel aastal kuuendasse klassi, aga kui ta peaks edaspidi olema liitklassis, paneksin ma ta raudselt hoopis linna kooli,” ütles volikogu esimees Tiit Kaasik. “Vägisi pole mõtet üheksat klassi hoida – pigem olgu tugev kuueklassiline kool koos lasteaiaga.”

Jüri Saare sõnul võinuks kool ümberkorraldamise otsusega oodata ka järgmise aastani, ent asjasse juba praegu selguse toomine võimaldab nii õpilastel, vanematel, kooli personalil kui ka vallavalitsusel tuleviku osas ettevalmistusi teha.

Volikogu liikme ja Kaali kooli direktori Kristine Järsu sõnul, kes istungil jättis hääletamata, tuleb ümberkorralduste tõttu kooli 13 õpetajast osa koondada, ent enamik saab tööd siiski jätkata. “Eakad õpetajad, kes koondatakse, jääksid pensionile ja vaid kaks kaotaks töö,” ütles Järsk.

Direktori sõnul on kooli ümberkorraldustega lepitud kui paratamatusega ning meeleolu koolimajas ja lapsevanemate seas rahulik. “Kõik mõistavad olukorda – kui pole lapsi, pole ka kooli,” tähendas Järsk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 864 korda, sh täna 1)