Gregor Kelder on “Supilinna salaseltsi” üks peaosatäitjaid (1)

ANDEKAS NOORMEES: Gregor Kelder, kes hakkab “Supilinna salaseltsi” filmis kehastama seltsi rivaalitseva gängi liiget Vanti. Foto: Iris Kivisalu

ANDEKAS NOORMEES: Gregor Kelder, kes hakkab “Supilinna salaseltsi” filmis kehastama seltsi rivaalitseva gängi liiget Vanti. Foto: Iris Kivisalu

Uue seiklusliku koguperefilmi “Supilinna salaselts”, mille osatäitjateks kandideeris üle 5800 lapse, üheks peaosatäitjaks valiti 11-aastane Gregor Kelder Kuressaarest.

Gregor hakkab filmis mängima Vanti, kes on Supilinna salaseltsi rivaalitseva gängi liige.

“Emotsioonid on laes ja loomulikult tuli see meile üllatusena,” ütles Gregori isa Toomek Kelder, kelle sõnul võttis poeg ise casting’uid külma kõhuga. “Kui saab, siis saab, kui ei saa, pole ka hullu, aga eks ta sisimas ikka lootis,” rääkis Toomek, kes koos abikaasa Anuga filmi-casting’utel Gregoriga kaasas käis.

Isa Toomek meenutas, et kogu lugu sai alguse sellest, kui e-kooli tuli teade küsimusega, kes tahab osaleda casting’utel. Nemad olid just reisilt tulnud ja samal päeval sõitsidki nad Gregoriga esimest korda casting’ule. Ja nii see läks, ühest voorust teise.

Poisi näitlemishuvi kohta arvas isa, et selle on ta pärinud mõlemat liini pidi. Toomek Kelder ise ei ole küll filmis mänginud, kuid koolinäidendites lõi kaasa küll.

Saaremaa ühisgümnaasiumi 5.a klassis õppivale Gregorile meeldib laulda, näidelda ja leiutada. Lisaks käib Gregor võrkpallitrennis, kooli näiteringis ja õpib kitarri mängima. 2012. aastal osales ta õpilasleiutajate konkursil ja sai oma vanusegrupis kolmanda koha.

Klassijuhataja Linda Kuuseok iseloomustas Gregorit kui aktiivset ja toredat kaaslast. “Ta on selline aktiivne poiss, kellele näitlemine tundub omane olevat,” iseloomustas klassijuhataja, lisades, et Gregor käib kooli näiteringis ja algklassides oli ka üks teatrikursus, kus ta osales. “Ühesõnaga, ta on loominguline inimene, nii et mulle tundub küll, et ta on õiges kohas,” kinnitas Linda Kuuseok.

Proovivõtete juhi Oskar Lehemaa sõnul oli lõpliku otsuse langetamine kogu filmi saamisloo juures tõenäoliselt üks raskemaid hetki: “Konkursil käis väga palju andekaid lapsi, kuid valiku tegemisel oli oluline nii lapse isikupära kui ka tema sobivus teiste salaseltslastega.”

Lapsnäitlejate leidmiseks korraldati neli vooru: esimeses oli aega lastega vaid põgusalt vestelda, kuna kahe nädala jooksul kohtuti ligemale 6000 kandidaadiga. Järgnevates voorudes saadi anda juba täpsemaid ülesandeid, kus konkreetsete karakteritega mängiti läbi erinevaid stseene filmist. Viimases kahes voorus osales vaid paarkümmend last, kellega töötas juba filmi režissöör Margus Paju.

Avalikud proovivõtted kestsid umbes kaks kuud ja toimusid viies Eesti linnas: Tartus, Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Rakveres. Kokku kandideeris rollidesse üle 5800 lapse ja 800 täiskasvanu üle Eesti. Filmivõtetega alustatakse Tartus juba juunis.

Film on inspireeritud Tartus elava kirjaniku Mika Keräneni populaarsetest lasteraamatutest, režissöör on Margus Paju, operaator Meelis Veeremets ning filmikunstnikud Jaagup Roomet ja Kaisa Mäkinen. Stsenaariumi on kirjutanud Mihkel Ulman ja äsja Oscariga pärjatud Christian Gamst Miller-Harris (Taani).

Film valmib koostöös Eesti filmi instituudi, Eesti Kultuurkapitali, Tartu linna ja Eesti rahvusringhäälinguga. Filmi tootja on Nafta Films – täisteenust pakkuv produktsioonifirma, kes on aastaid tootnud nii reklaame kui ka filme.

“Supilinna salaseltsi” peaosalisteks valiti veel Olivia Viikant, Karl Jakob Vibur ja Hugo Soosaar Tallinnast, Arabella Antons Tartust, Sten-Markus Rohtla Rakverest ja Meriliis Lillemägi Pärnust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 799 korda, sh täna 1)