KG valiti digipöörde tegijate hulka

Kuressaare gümnaasium valiti Eesti kaheksa pilootkooli hulka, kus hakatakse läbi viima “Digipööret”, et kasutada õppetöös rohkem ja tulemuslikumalt tänapäevast digitehnoloogiat.

“Kuressaare gümnaasium valiti välja, kuna see kool on superstaar,” põhjendas naljatamisi “Digipöörde” eestvedaja, Tallinna ülikooli (TLÜ) informaatikainstituudi vanemteadur Mart Laanpere.

Tallinna ülikooli haridustehnoloogiakeskuse ja Samsungi koostöös korraldatud üldhariduskoolidele mõeldud konkursil osalejate seast paistis KG tema sõnul silma seetõttu, et kool on tegelenud innovaatiliste projektidega ja on arendusprojektide kogenud läbiviija.

“Näha on, et KG-l on ikka tõsi taga,” märkis Laanpere. “KG on kindel, et uurimistööde juhendamisel, haldamisel, kaitsmisel ja esitamisel annaks nutiseadmetega päris palju ära teha. Selleks tahavad nad arendada uue süsteemi ning näidata ja õpetada seda ka ülejäänud Eestile.”

Laanpere sõnul on “Digipöörde” üks sõnumeid see, et lauaarvutite ja arvutiklasside aeg on ümber. “Usun, et mõne aasta pärast saab palju asju tehtud nutiseadmete abil: õppematerjalid on digitaalsed, tehakse teste, kontrolltöid ja loovtöid.”

KG õppealajuhataja Maidu Varik tunnistas oma heameelt KG valimise üle “Digipöörde” pilootkoolide hulka. “Meie eelis oli kindlasti ka rahvusvaheline kogemus – paljuski on ju koostöö käinud arvuti kaudu,” märkis ta.

Varik avaldas arvamust, et juba lähiaastail toimub suur osa õppetööst digivahendite abil. “Praegu vahendid küll on, aga me ei kasuta nende pakutavaid võimalusi ära,” tõdes ta. “Ma ei usu, et traditsioonilised õppetöövormid kaovad, aga maailm meie ümber muutub ja paratamatult peab ka õppetöö pisut muutuma.”

Variku andmeil hakatakse digiseadmeid õppetöös kasutama esialgu põhikooli vanemas astmes ja gümnaasiumiosas. Juba juunikuus hakatakse aga “Digipöörde” tarvis koolitama KG kuueliikmelist meeskonda, kuhu kuuluvad lisaks Maidu Varikule KG direktor Toomas Takkis ja õpetajad.

Laanpere sõnul tähendab “Digipööre” ennekõike isiklike nutiseadmete kasutamist õppetöös.

Küsimusele, kas pered on piisavalt jõukad, et oma lastele koolitööde tarvis nutiseadmed muretseda, vastas Laanpere: “Niipalju kui olen koolidest küsinud, on enamikul õpilastest juba praegu olemas mingi nutiseade. Koolid ei ole lihtsalt veel julgustanud neid hankima ja kaasa võtma.” Tema sõnul on ka neis peredes, kus rahaga kitsas, olemas arvuti ja internetiühendus.

Ka Maidu Variku kinnitusel on mingi nutivahend olemas enamikul õpilastest, samuti saaks kasutada kooli mobiilset arvutiklassi.

Peale Kuressaare gümnaasiumi valiti pilootkoolideks Konguta kool, Pelgulinna gümnaasium, Narva Soldino gümnaasium, Põltsamaa ühisgümnaasium, Türi põhikool, Valga vene gümnaasium ja Pärnu Vanalinna põhikool.

Aasta lõpus saab parima arendusprojekti esitanud kool Samsungilt 10 000 euro eest digitehnoloogiat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 248 korda, sh täna 1)