Soome majanduse madalseis turismihooaja algust väga ei mõjuta (1)

Saarte Hääl uuris, kas majandusväljaannetele kõneainet pakkuv Soome majanduse madalseis on kuidagi mõjutanud ka algavat turismihooaega Saaremaal.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju ütles, et kui aprillis oli majutuskohtade täitumus hea, siis maikuu broneeringute arv on võrreldes eelmise aastaga tagasihoidlikum. Vähemalt on nii väitnud majutusettevõtete esindajad, ehkki praegu on maikuu kokkuvõtmiseks veel pisut vara. Lõplikud andmed selguvad pärast statistikaameti andmete laekumist. Mis puutub aga Soome majandussurutise mõjusse, siis algab majutuskohtades kiire tööaeg siiski alles jaanipäevaga ja eks siis ole näha, milliseks hooaeg kujuneb.

Karmen Paju sõnul on Soome turistid kõigele vaatamata Saaremaal siiski juba liikumas ja ka turismiinfokeskust külastavad kõige arvukamalt just soomlased. Samas on märgata, et majutusettevõtetes ööbinud soomlaste arv näitab tagasiminekut ning selle asemel ööbitakse korterites või elamutes.

“Soomlased on endale Saaremaal palju maju ja kortereid ostnud, mida kasutatakse ise ja antakse ka kasutada oma tuttavatele ja sugulastele, ilma et see kajastuks meie ametlikus statistikas,” teadis Karmen Paju.

MTÜ Saare Golf juhiabi Aile Rahu märkis, et võrreldes varasemate aastatega on vähemalt osa spaahotelle oma hindu pisut tõstnud. “Majutuse kallinemise võrra tõuseb ka golfipaketi hind ja see võib Saaremaale tuleku puhul ka määravaks osutuda,” ütles Rahu, kelle sõnul annavad kallimad hinnad tunda ka golfiväljaku broneeringutes.

Aile Rahu sõnul on paljud grupid andnud neile tagasisidena teada, et praegune golfipakett on kallis ja mõttekam on sõita sama raha eest golfi mängima Poola, kus on pealegi väga huvitavad väljakud.

“Liiatigi on Saaremaale tulek komplitseeritud, arvestades laevaliiklust ja kõike muud,” rääkis Rahu. “See teekond on golfimängijate jaoks suhteliselt pikk. Siis peab olema ikka midagi väga head nendele pakkuda,” lisas ta.

Karmen Paju sõnul on sel kevadel Saaremaad külastanud välismaalaste seltskond väga kirju. “Kui varem domineerisid tõesti ülekaalukalt soomlased, siis praegu liigub igasugu muud rahvast – Norrast, Taanist, Prantsusmaalt, Itaaliast,” loetles Paju, kelle sõnul on turismiinfokeskus saanud külalistelt tänusõnu Kuressaare ja Saaremaa heakorra eest. “Tuuakse ka välja, et Saaremaal ei ole ülerahvastatust ja turistide tekitatud ummikuid ning sellevõrra tuleb kogu looduse ilu ja võlu nagu rohkem esile.”

Karmen Paju sõnul on turistide hinnangud Saaremaale üldiselt oluliselt positiivsemad võrreldes sellega, kuidas nad olid meie saart eelnevalt ette kujutanud. “See kuvand on ju ikkagi Ida-Euroopa riik ja sellest lähtuvalt ei ole need ootused siis tõenäoliselt nii kõrged,” rääkis Paju. “Seetõttu teeb heameelt, et meie ettevõtjate tase on sedavõrd kõrge, et nad on suutnud väliskülastajaid üllatada,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 162 korda, sh täna 1)