Rademari Auriga esindusest saab jalgrattaregistri partner (2)

Juunist on kõigil jalgrattaomanikel võimalus lasta oma jalgratas uudse varakaitselahenduse abil märgistada ja registreerida rattakauplustes üle Eesti. Saaremaal saab selliseks poeks Rademar Auriga kaubanduskeskuses.

Risto Klausen OÜ-st NanoID rääkis Kadi raadio uudistele, et uudne ja innovaatiline Eestis väljatöötatud varakaitselahendus NanoID võimaldab vara märgistada ja registreerida unikaalsete titaanist turvaelementide abil.

Klauseni sõnul on sellise registri olemasolu eriti oluline just jalgrataste omanikele, kuivõrd rattavargused on väga sagedased ning varastatud jalgratta omaniku tuvastamine praktiliselt võimatu. “Jalgratas märgistatakse unikaalse turvakleebise ja sadade silmale pea nähtamatute (0,35 mm) mikromärkidega, mis annavad märku vara registreerimisest ja on signaal, et ratta omanik on tuvastatav. Kui jalgratas on varastatud, on selle omanikul kohe võimalik märkida oma ratas registris varastatuks. Register võimaldab politseil jalgratta leidmise korral kontakteeruda selle omanikuga ning igal isikul on võimalik teha registrisse lihtpäringuid, kontrollimaks ratta staatust selle registreerimisnumbri järgi,” kirjeldas Klausen.

Jalgratta varakaitselahenduse ja registriga on juba võimalik veebilehel www.nanoid.ee tutvuda. Jalgratta märgistamine ja registreerimine on tasuline. Jalgratta registris hoidmine on rattaomanikele tasuta.

Kuressaare politseijaoskonna politseitöö teenistuse vanem Meelis Juhandi ütles, et igasugune registripidamine või organiseeritud süsteem jalgratta varakaitselahendusena on tervitatav.

Seni on Kuressaares jalgratastele varakaitset pakkunud OÜ Bivarix, tähistades nende poest ostetud jalgratta kleebisega. Ka on Bivarixil olemas nende kauplusest ostetud jalgrataste omanike andmebaas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 410 korda, sh täna 1)