Kuressaare linnusesse viivad sillad on kehvakesed (1)

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa pöördus Kuressaare linnavalitsuse poole märgukirjaga, milles palub lähiajal korrastada linnale kuuluvad linnusesse viivad puitsillad, kuna ehitaja tahab praeguse juurdepääsu kindluse õue sulgeda.

“Vallide rekonstrueerimistööde järg on jõudnud niikaugele, et ehitaja soovib merepoolse sissepääsu tööde tegemise ajaks sulgeda, et tagada inimeste ja sõidukite ohutus,” selgitas Püüa, kelle sõnul on peasilla väravapoolne mahasõidusillutis ohtlikult vajunud, mis muudab problemaatiliseks sõiduautode ja kohati ka jalakäijate liikumise.

“Vajumine on olnud eriti intensiivne viimase kahe aasta jooksul, mil kirderaveliini tammi avarii tõttu kasutas silda raveliinil asuvaid kinnistuid teenindav transport,” seisab linnale saadetud märgukirjas.

“Kuna algamas on turismi- ja suurürituste (ooperifestival, merepäevad jne) hooaeg, palume teilt ses küsimuses kiiret tegutsemist, sest ehitaja soovib merepoolse tunneli sulgeda juba alates 1. juunist 2014. Samuti oleme mures jalakäijate silla pärast, sest osa selle käigutee laudisest ja käsipuudest on pehkinud. Kogu sild vajaks samblast puhastamist ja tõrvaga immutamist,“ kirjutas Püüa linnavalitsusele eelmisel nädalal.

Eile ütles muuseumi direktor, et 1. juuni on tähtajana ebareaalne, sest linna esindaja võttis temaga ühendust alles eile hommikul.

“Suurürituste, nagu ooperipäevad, ajal lastakse raskeveokid ikkagi läbi,” kinnitas ta.

Kuressaare linnavalitsuse ehitusnõunik Rein Kallas ütles, et märgukirja said nad muuseumilt eelmisel nädalal ja probleemiga tegeletakse.

“Võtame hinnapakkumised ja tähtajad ning teeme esimesel võimalusel korda.” Töö maksumuse kohta ei osanud Kallas midagi öelda. Korda tehakse tema kinnitusel nii sõidukitele mõeldud puusild kui ka jalakäijate sild.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 617 korda, sh täna 1)