Kudjape rulapark läheb lähiajal lammutamisele (2)

Foto: Sander Ilvest

Eile pöördus Saarte Hääle toimetuse poole murelik lapsevanem, kes kurtis, et Kudjape rulapark on lootusetus olukorras. “Varsti hakkab koolivaheaeg ja kas tõesti peab keegi seal oma jalaluu murdma, enne kui seal liigutama hakatakse,” kurtis lapsevanem, kelle sõnul olevat lubatud lammutusjärgus park ära koristada juba aprillis, ent seni seda tehtud pole.

Kaarma valla haridus- ja noorsootöö spetsialist Ilme Õunapuu kinnitas, et kaheksa aastat tagasi ehitatud Kudjape rulapark on oma aja ära elanud ja nüüdseks amortiseerunud.

“Rambid on katki, sest neid on tahtlikult lõhutud ning ka ilmastik on oma panuse andnud,” märkis ta.

Õunapuu sõnul on katkisele rambile astuda või rulaga sõita ohtlik ja kuna lagunenud kohad on silmaga näha, siis see risk rambi või enda vastupidavust proovida ei tasu ära. Ilme Õunapuu lisas, et Kaarma vallavalitsus on igal kevadel rampide remondiks korraliku rahasumma kulutanud.

“Enam rampe ei remondita, need lähevad lahtivõtmisele,” sõnas Ilme Õunapuu, lisades, et selles töös tulevad abiks Kuressaare ametikooli ehituseriala õpilased. Kasutamiskõlbmatud osad saadetakse prügilasse, ülejäänu, mida saab kasutada, saab endale noortegrupp, kes ehitab neist uued, siseskeitpargi rambid. See saab teoks lähiajal.

“Kudjape skeitpargi plats tühjaks ei jää, kui avanevad uued rahastusprogrammid, rajame võib-olla uue pargi,” kinnitas Õunapuu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 726 korda, sh täna 1)