Aryast sai Saaremaa kõige kaunim kuts (1)

KUULEKAS JA ÕPIHIMULINE: Marge Kaju Arya agility. Foto: Irina Mägi

KUULEKAS JA ÕPIHIMULINE KOER: Marge Kaju oma Inglise setteri Aryaga. Foto: Irina Mägi

Kuressaare aiandus- ja lillepäevadel korraldatud koerte match-show’ võitjaks ja Saaremaa kauneima kutsi tiitli vääriliseks kuulutati Marge Kajule kuuluv inglise setter Arya.

Marge Kaju tunnistas heameelt oma lemmiku võidu üle. “Leian siiski, et tähtis ei ole võit, vaid osavõtt, ja seetõttu osaleme, kus aga võimalik,” ütles Kaju.

Kaheaastane koerapreili Arya, kes tegeleb meelsasti agility’ga, on pälvinud koguni Balti juuniortšempioni tiitli. Omaniku sõnul on tema setter kuulekas ja õpihimuline ning saab pere teiste koertega – taksi ja clumber-spanjeliga – suurepäraselt läbi.

Seekordsel võistlusel osales viisteist koera. “Osalejaid oleks võinud natuke rohkem olla – tavaliselt on olnud ikka kahekümne ringis,” nentis Kaidi Kask võistlust korraldanud MTÜ-st Koerteklubi Aktiiv. Kask jäi võistlusega siiski rahule.

Segaverelisi koeri osales võistlusel vaid üks. “Match-show on aga pigem just segavereliste koerte kodust väljatoomiseks, kes tavanäitustel käia ei saa,” märkis Kask.

Ise aastaid koeri kasvatanud Kai Aasa sõnul oli koerte hindamine kohtunikuna üsna keeruline ülesanne. Tema hinnangul oli koerte ja omanike koostöö väga hea. “Kõige olulisem on omaniku ja koera koostöö ning selles osas on nende koertega vaeva nähtud,” tähendas Aas sõul osalenud koerte kohta. “Osa neist on ka näitustel käijad ja kõvasti trenni saanud,” tõdes ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 010 korda, sh täna 1)