Üheksa lainet kunstistuudios (6)

LEMMIKMAAL: Näituse autor Boris Šestakov koos 2014. aastal valminud segatehnikas maaliga “Tuul udus”. Foto: Tõnu Veldre

LEMMIKMAAL: Näituse autor Boris Šestakov koos 2014. aastal valminud segatehnikas maaliga “Tuul udus”. Foto: Tõnu Veldre

Teisipäeval avas Kuressaare kunstikooli direktor Boris Šestakov Saaremaa kunstistuudios oma mereteemalise maalinäituse “9 lainet”.

Hiljuti 50. juubelisünnipäeva tähistanud Šestakov tunnistas, et näitust oodati temalt juba juubeliks, aga paraku polnud sellist õiget tunnet. “Sain küll kingituseks pintslikomplekti, aga lainet ikka ei tulnud,” kurtis kunstnik, kes on tegelikult lõpetanud tollase kunstiinstituudi (ERKI) nahkehistöö erialal.

2014. aasta algas tema jaoks näitustelainega. Jaanuaris eksponeeris ta Võrus oma päikesepilte, nüüd jõudis aga mereni.

“Kui ma siia (Saaremaale – toim) 20 aastat tagasi kolisin, püüdsin teha meremaale, aga tekkis väike tagasilöök,” rääkis Šestakov, kelle meelest on meremaal petlikult kerge teema. Tema soovitus oli, et kui sa ei julge kunstnikuna ämbrisse astuda, siis ära meremaali tee. Kui tahad aga kahe jalaga ämbrisse astuda, maali pildile ka päike.

Tõestamaks, et meremaali saab teha ka lihtsate vahenditega, on näitusel väljas bodyprint-tehnikas tööd. Digimaal ongi näitusel eraldi suund. Oma esimese arvuti sai Šestakov 80-ndate aastate lõpus. Siis ei saanud tehtut välja printida. Valmis töö tuli pildistada slaidi peale ja sealt paberile kanda. Boris Šestakov arvas, et selle näituse üheksa laine teema tuligi vist arvutis tehtud töödest.

Tema jaoks pole vahet, kas joonistad “sahtlisse või tahvlisse”, lõbus on see ikka. Seda, et digimaalimine pintsliga maalimisest kuidagi erineks, ta ei usu. “Tegelikult on ju nii, et kellel ikka pliiats käes ei liigu, sellel ei liigu pulk ka,” kinnitas ta.

Näitus jääb avatuks 16. juunini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 271 korda, sh täna 1)