Presidendi tütrelt väljapressija jäi õhumüügiga vahele (11)

Neli aastat tagasi president Toomas Hendrik Ilvese tütrelt raha välja pressinud saarlanna Kätlin pettis eelmise aasta sügistalvel mitmelt inimeselt välja suure summa raha, jättes neile müümata kuulutuses lubatud mobiiltelefoni iPhone 5.

2010. aasta mais presidendi tütrelt suure summa raha väljapressimisega Eesti kihama pannud Kätlin (21) talle toona karistuseks mõistetud tingimisi vangistusest ilmselt ei õppinud. Ta otsustas eelmise aasta oktoobris kerget raha teenida ja riputas Osta.ee keskkonda iPhone 5 müügipakkumise. Telefoni soovinud ostja kandis Kätlini arvele mitusada eurot, kuid igatsetud telefon jäi tal saamata. Ka ei tagastanud Kätlin saadud raha.

Sama skeemi kasutas kelm kuus korda erinevates müügikeskkondades ja Facebookis, pakkudes lisaks mobiiltelefonile ühel korral müügiks ka välist kõvaketast. Ühelegi ostjale ta lubatud kaupa ei saatnud, kuid raha kasseeris sisse.

Kohtus kahetses Kätlin toimepandut.

Kokku pettis Kätlin oma ohvritelt välja 2349 eurot, mis tal tuleb kohtu otsusel hüvitada. Lisaks peab ta riigile maksma 532 eurot kuriteo toimepanemise eest ja 120 eurot kaitsjatasu.

Kohus karistas Kätlinit neljapäeval kahe aasta ja kümne kuu pikkuse tingimisi vangistusega sama pika katseajaga. Kohtuotsuse võib ta edasi kaevata 15 päeva jooksul.

Novembris 2010 määras Kuressaare kohtumaja kohtunik Kätlinile väljapressimise eest kaks aastat ja kaheksa kuud vangistust tingimisi 2-aastase katseajaga ja käitumiskontrollile allutamisega.

Siis üritas toona 17-aastane neiu president Toomas Hendrik Ilvese tütrelt esimesest abielust Juulia Kristiinelt välja pressida kuus miljonit krooni. Presidendi tütre meiliaadressi sai ta internetist ja saatis ähvardusi sisaldava elektronkirja, kuhu märkis ka oma Eestis oleva pangakonto numbri koos oma pärisnimega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 874 korda, sh täna 1)