Karja maja süttis teist ja kolmandatki korda (4)

ÕNNETU MAJA: Taastada Karja külas asuvat maja pole mõtet. Foto: Irina Mägi

ÕNNETU MAJA: Taastada Karja külas asuvat maja pole mõtet. Foto: Irina Mägi

Reede öösel kell 3.22 kutsuti päästjad Leisi valda Karja külla, kus päeval põlenud hoone oli uuesti leekides. Päästjad lõpetasid kustutustööd kell 6.23 hommikul.

Sama maja põlemise kohta said päästjad teate neljapäeval, kui teatati, et Leisi vallas Karja külas tuleb eluhoone katusest suitsu ning esimesel korrusel on näha ka majas sees leeke. Kui päästjad kohale jõudsid, tuli 10x 7 meetri suurusest hoonest paksu suitsu.

Päästjad kustutasid tulekahju. Järelkustutust tegid päästjad samas majas neljapäeva õhtul kell 20, kuid siis seal põlengut sisuliselt ei olnud.

“Kustutatud majad kipuvad ikka aurama ja suitsema,” selgitas Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink. Tema sõnul käisid reedel kohal menetlejad, kes selgitasid välja, et esimene põleng sai alguse esimese ja teise korruse vahel olevatest ehituskonstruktsioonidest. Majaperenaine sel hetkel, kui tulekahju puhkes, hoones ei viibinud.

“Öine tulekahju võis menetleja sõnul tekkida soojustuseks kasutatud saepurusse jäänud sädemest,” vahendas Trink.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ütles eile, et majaomanik valla poole abi saamiseks pöördunud ei ole. “Kuuldavasti oli maja kindlustatud ja majas elanud naine viidi poja juurde Muhusse,” märkis ta.

Eile pärastlõunal vanaproua Õiega põlenud maja juures olnud pereliige Kristjan kinnitas, et maja oli kindlustatud, aga kuna asi on nii värske, pole neile kindlustuse otsus veel teada. Kristjan ei uskunud, et kaks põlengut üle elanud maja veel taastada saab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 291 korda, sh täna 1)