Algab 2014. aasta parima mahetootja ja -toote konkurss

23. maist võib esitada kandidaate konkurssidele “Parim mahetootja 2014” ja “Parim mahetoode 2014”.

Konkursile võivad kandidaate esitada nii organisatsioonid kui ka üksikisikud, sh kandideerija ise. Konkursile oodatakse mahepõllumajanduse üleminekuaja läbinud tootjaid, kelle põllumajandustootmine on heal tasemel. Esitamiseks tuleb täita ankeet. Kandidaatide ankeetide esitamise tähtaeg on 20. juuni.

Konkursile “Parim mahetoode 2014” saavad oma tooteid üles seada ettevõtted ise. Tingimus on, et mahetoode oleks enne toodete ankeetide esitamise tähtaega turul saadaval. Toodete ankeetide esitamise tähtaeg on 15. august.

Parima mahetootja ja -toote valivad välja erialaspetsialistidest koosnevad hindamiskomisjonid. Võitjad kuulutatakse välja 14. septembril Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis leivapäeval.

2013. aastal pälvis parima mahetootja tiitli köögiviljakasvataja Margus Lille Kiltsimäe talu Harjumaalt, teise koha sai Vatsliku talu Lümanda vallast.

“Parima mahetootja ja -toote konkurss toimub juba viiendat korda. Aastatega on konkursilt läbi käinud kümneid väga professionaalseid ja mahepõllumajandust südamega viljelevaid talunikke. Nende hulgas on olnud nii aastakümnete pikkuse kogemustepagasiga põllumehi kui ka noori, kes on täis indu areneda ja õppida,” ütles Airi Vetemaa Eesti mahepõllumajanduse sihtasutusest. “Kodumaiste mahetoodete valikul on veel palju kasvuruumi – igal aastal on konkursil olnud häid üllatusi nii uute töötlejate kui ka toodete näol. Loodame tugevat konkurssi ka sel aastal,” lisas Vetemaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)