Ühinemise rahvaküsitluse e-hääletus on lõppenud (2)

RAHVAS VÕIKS AKTIIVSEM OLLA: Hääletuskomisjoni liikmed Leili Jõearu ja Ester Näälik kolmapäeval Kaarma vallamajas hääletajaid ootamas. Foto: Tõnu Veldre

RAHVAS VÕIKS AKTIIVSEM OLLA: Hääletuskomisjoni liikmed Leili Jõearu ja Ester Näälik kolmapäeval Kaarma vallamajas hääletajaid ootamas. Foto: Tõnu Veldre

Koos Euroopa Parlamendi valimistega toimuv kolme valla – Kaarma, Kärla ja Lümanda – ühinemise teemaline rahvaküsitlus pole seni vallaelanike seas eriti populaarseks osutunud.

Kolmapäeval lõppenud e- hääletusel andis oma hääle 116 inimest. Küsitluspunktides hääletas 238 inimest.

Kaarma vallasekretär Andrus Lulla ütles, et elektroonilises küsitluses osales Kaarma vallas 50 inimest, kellest 34 olid ühinemise poolt ja 16 vastu. Valla territooriumil asuvas neljas valimisjaoskonnas paralleelselt toimuval rahvaküsitlusel oli kolmapäeva õhtuks osalenud 127 inimest: neist 32 Kuressaares asuvas vallamajas, 34 Kaarma vanas koolimajas, 8 Eikla seltsimajas ja 53 Astes. Kaarma vallas on rahvaküsitluse nimekirja kantud 3792 inimest.

Kärlal osales e-hääletusel 35 inimest, kellest 23 oli poolt ja 12 vastu. Kärla vallavanem Tiina Luks rõhutas, et tegemist on elektroonilise hääletuse esialgsete statistiliste tulemustega, mille kinnitab valla küsitluskomisjon. Küsitluspunktis käis Kärla vallas 55 inimest. Valijaid on Kärla nimekirjas 1163.

Lümandas hääletas elektrooniliselt 31 inimest. Neist 22 oli ühinemise poolt ja 9 vastu. Lümanda keskuses avaldas küsitluspunktis oma arvamust 56 inimest. Kokku on Lümanda valla valimisnimekirjas 734 inimest.

Valimiste päeval, 25. mail saab ühinemise üle otsustada valimisjaoskondades asuvates küsitluspunktides kella 9-st 20-ni. Rahvaküsitluse tulemused kinnitavad vallavolikogud.

Rahvaküsitlusel küsitakse: “Kas Teie toetate Kaarma, Kärla ja Lümanda valla ühinemist üheks omavalitsusüksuseks?” Vastata saab kas jah või ei.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 423 korda, sh täna 1)