Orissaare vald plaanib vana kraami müüki panna

Kolmapäeval Orissaares toimunud valla allasutuste koosolekul kerkis seoses peatselt algava gümnaasiumiremondiga ühe teemana üles koolile ebavajalike asjade allasutustele andmine või mahamüük.

“Midagi kindlat praegu otseselt veel plaanis ei ole, kuid koolimajas on palju sellist kraami, mida kool ei vaja,” ütles Orissaare vallavanem Vello Runthal, tuues näiteks vanad õpikud, toolid-lauad jne.

Esmalt pakutakse ülearust kraami teistele allasutustele ja asjad, mida ka nemad ei taha, pannakse müüki. Osa sellest varast on Runthali sõnul ka päris tarbetu.

“Osa läheb müüki, osa anname ehk tasuta ära, kuid kindlasti on aastatega korjatud säärastki varandust, mille teekond lõpeb nüüd prügimäel,” tähendas vallajuht.

Koosolekul oli arutuse all ka Orissaare kiirabi vana auto, mis praegu kuulub veel sihtasutusele, mistõttu ei saa vallavalitsus sellega ühtegi tehingut teha.

“Tulenevalt seadusest saab sihtasutus selle auto vallale üle anda alles mai lõpus,” ütles Runthal, lisades, et kõige mõttekam tundub see vana auto ikkagi maha müüa. Müügi peab heaks kiitma volikogu.

Suviste suuremate ehitusplaanide seas on lisaks gümnaasiumi remondile lasteaia küttesüsteemi vahetus ning kultuurimaja uste ja näitlejateruumi remont.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 449 korda, sh täna 1)