Toidufestival toob tänavaile sadu meetreid piknikulaudu (3)

SIIA SAAGU PIKNIKULAUAD! Terje Nepperi ja Angela Nairise sõnutsi saab Lossi tänav septembris täis sadu meetreid valge linaga kaetud piknikulaudu. Foto: Sander Ilvest

SIIA SAAGU PIKNIKULAUAD! Terje Nepperi ja Angela Nairise sõnutsi saab Lossi tänav septembris täis sadu meetreid valge linaga kaetud piknikulaudu. Foto: Sander Ilvest

Sügisel 8.–14. septembrini saab esmakordselt teoks Saaremaa toidufestival, mis on pühendatud kohalikule toidule, alustades teemapäevadest ja lõpetades suure tänavapiknikuga Lossi tänaval.

Ettevõtja Terje Nepper ja tegus turismivedur Angela Nairis on need, kes suurüritust peaasjalikult korraldavad. Kuid mõlemad kinnitavad, et kahekesi ei teeks nad midagi ära. Korraldaja on küll SA Saaremaa Turism, kuid häid koostööpartnereid, kellega koos maakonna sügisest kultuurikalendrit toidufestivaliga elavdada püütakse, on palju.

Terje Nepper tõdes Kadi raadio “Keskpäevatunni” saatele antud usutluses, et sellist üritust on tegelikult tarvis nii kohalikele endile kui ka saare külalistele ning kindlasti pikendab see Saare turismihooaega.

Teemapäevad ja konkursid

“Kogu aeg murrame me turismiinimestega ju pead, kuidas hooaega pikendada ja miks peaksid turistid siia tulema,” põhjendas Nepper, miks selline üritus kavva on võetud. Angela Nairis toonitas, et säärane ettevõtmine annab kindlasti ka kohalikele elanikele julgust rohkem siinseid restorane külastada.

Teiseks, kuna üritus toimub sügisel, aitab see pöörata suuremat tähelepanu kohalikule toidule, toorainele. “Maakonnas on niivõrd palju suuri ja väikseid tootjaid praegu, kes saavad korraga välja tulla,” märkis Nairis. Ka Nepper lisas, et kohalikke tootjaid on praeguseks piisavalt palju, et enda tutvustamiseks koos midagi vägevat korraldada.

Ürituse korraldamise tagasiside on olnud seni väga hea. “Aga selge see, et kui sa midagi esimest korda teed, on väiksed hirmud ikka olemas. Kuid me ei saagi ju enne teada, kuidas õnnestub, kui üritus on toimunud,” rääkis Nairis. “Peame uskuma, peab olema tahtmine teha ja küll siis kõik asjad lõpuks kenasti kokku jooksevad.”

Praegu on asjad korraldusliku poole pealt nii kaugel, et enam-vähem on teada koostööpartnerid ja kava, mis toimuma saab. Juba on teada, et kavas on nt restoranide nädal, kus Kuressaare ja maakonna toitlustusettevõtted pakuvad taskukohase hinnaga komplektlõunaid, toimub ka toiduteemalisi loenguid ja töötubasid. Plaanis on mitu konkurssi nagu näiteks veini täpsusvalamine, salvrätikute voltimine, parima teenindaja, parima koduveini ja parima hoidise väljaselgitamine.

Üks päev on õunakoogikohvikute päev ja selleks päevaks tekib Kuressaare koduaedades uusi kohvikuid. Samuti on kavas veinipäevad, talutuurid ja suur turupäev Kuressaare südalinnas, viimane on Saarte koostöökogu eestvedamisel toimunud küll ka varem.

Ühendab saarlasi ja külalisi

Ja loomulikult, nagu pealkirjas mainitud – peetakse otse keset kesklinna maha üks pesueht tänavapiknik. Teisisõnu tähendab see, et Kuressaare kesklinnas ja Lossi tänaval saab teoks ühine sõbralik piknik, kus korraldajate poolt on istepingid ja linaga kaetud pikad lauad. Söögi- ja joogipoolise võtavad inimesed aga ise kaasa. Meeleolu loob bänd ja kõik saavad end tunda ühe suure perena.

“See on minu üks unistusi, mille olen reisidelt kaasa toonud, ja minu meelest on see väärt järele tegemist meie linnas,” selgitas Terje Nepper tänavapikniku ideed. “See on kahtlemata midagi sellist, mis Kuressaares võiks olla ja mis ühendaks kõiki saarlasi ja Saaremaa külalisi.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 242 korda, sh täna 1)