Tagavere külatee hange läheb kolmandale ringile (1)

Eile kuulutas Orissaare vallavalitsus Tagavere külatee remondiks välja kolmanda hanke. “Selle ettevalmistamisega oleme rohkem eeltööd teinud ja oleme ka valmis selle tee remontimiseks rohkem raha eraldama,” kinnitas vallavanem Vello Runthal, mööndes, et tee-ehitus ei ole kõige odavam, ent ilma selle teeta ka ei saa.

Tagavere kohati kuumaastikku meenutava külatee remonti on kohalikud elanikud oodanud pikemat aega. Tagavere küla elanik Arvi Salu meenutas, et varsti saab pea kaks aastat teeremondi esimesest lubamisest. “Esimene tähtaeg oli 20. august 2012, seda mäletan hästi, siis 2013, ja 2014 vajub ka vaikselt,” ohkas Salu, kelle oma värava taga on teest küll lühike osa. “Aga need, kes siit edasi elavad, on päris kurvad. Ja tolmu tuleb ka ikka südamest, kui veel tuul juhtub Kuressaare poolt olema… on ikka nii, et oi, oi, oi,” kõneles Arvi Salu. Vallavanema sõnul takistavad tolmutõrjet kaevukaaned, mida on teel üle 80.

Küsimusele, miks eelnevad hanked on ebaõnnestunud, on Runthali sõnul raske üheselt vastata. “Palju asjaolusid on olnud, kuid kokkuvõttes on märksõnaks raha,” ütles vallavanem, lisades, et teede korrashoidmisele ja ehitamisele eraldatav rahasumma on suhteliselt pisike võrreldes teede seisukorraga.

“Hea, kui jõuab lund lükata ja natuke teha ning ongi see raha otsas. Kuid Tagavere tee peab sel aastal, sel suvel korda saama,” andis Vello Runthal kindla lubaduse. Hanke tulemused selguvad mai lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 418 korda, sh täna 1)