Pöidel valmis maakonna esimene taldrikugolfirada (1)

PÄRIS PÕNEV: Jüri ja Martin Linde Pöide spordiseltsist katsetasid raja enne laupäevast avamist ise ära. Foto: Sander Ilvest

PÄRIS PÕNEV: Jüri ja Martin Linde Pöide spordiseltsist katsetasid raja enne laupäevast avamist ise ära. Foto: Sander Ilvest

Laupäeval avatakse Pöide terviserajal üheksa pesaga taldrikugolfi- ehk disc-golfirada. Saaremaal uudne spordiala peaks olema jõukohane ka vähese treenitusega inimestele.

Ketas, millega mängitakse, meenutab lendavat taldrikut ja sellega tuleb tabada kettidest korvi. Rajameister Jüri Linde Pöide spordiseltsist ütles, et suusaradasid on nad arendanud juba 14 aastat. Nüüd avanes võimalus kasutada rada ka suvel või miks mitte ka lumevaesel talvel. “Kui suusarada on valmis, siis pole sellel kõndimine soovitatav, aga sel talvel oli meil head suusailma vaid kaks nädalat,” tõi ta näite.

Kokku tuleb suusaraja äärde üheksa viskesektorit, mis koosnevad korvist ja tiialast. Igal tiialal on oma viskejoonis ja heidete arv. Keskmiselt peaks korvi tabama kolme viskega.

Laupäevasel raja avamisel on kohal oma ala meistrid. Viskekettad on kohapeal olemas, projekti abiga soetati neid spordiseltsile 30 komplekti. Kogu ettevõtmist rahastas Leaderi programm. Korraga vajab mängija minimaalselt kolme ketast – kaug-, kesk- ja lühimaa ketast. Näiteks kaugketas lendab kuni 250 meetri kaugusele.

Linde on taldrikugolfiraja läbinud aasta tagasi Jõulumäel. Algajatele soovitab ta nn keskmaa ketast. Kettal olevad numbrid näitavad kiirust, kandvust tuule toimel ning kõrvalekaldeid vasakule ja paremale ja inertsi kadudes.

Võistlejad loomulikult kolme kettaga ei piirdu. Kettaid on neil korraga kaasas seljakotitäis. Linde arvas, et vähemalt algajatele peaks taldrikugolfi varustuse soetamine odavam tulema kui pärisgolfi varustus.

Rada on avatud kõigile, aga suurematel seltskondadel tasub ette helistada. “Jaanipäevaks ja juuliks on seltskonnad juba registreerunud, kuigi me rajale reklaami veel teinud pole.”

Sel laupäeval järgneb raja avamisele koolitus, rajaga tutvumine ja kell 13 algab väike võistlus, kus rada läbitakse kaks korda. Võistlustel osalejate piir-arv on 54.

Rada sai valmis sisuliselt talgutööna. “Esmaspäeval oli abiks seitse inimest. Mahavõetud võsa lasime läbi puiduhakkuri ja hakke puistasime rajale laiali,” ütles Linde.

Taldrikugolfirada nagu ka suusarada asuvad Pöide kiriku maadel, kirikuga on sõlmitud kasutusleping. Stardipaik asub Kaitseliidu maal ja ka nendega on seltsil kokkulepe olemas.


Kuressaare võib saada oma pargi

Kuressaare kaasava eelarve ühe ettepanekuna käis Priit Rand välja mõtte rajada linna vähemalt üheksa korviga taldrikugolfipark ja soetada üheksa mobiilset taldrikugolfikorvi.

Park läheks maksma 5988 eurot. Taldrikugolfipargi asukohaks pakkus ta välja Kuressaare tervisepargi ja linnastaadioni.

Taldrikugolf pakuks huvi nii kuressaarlastele kui ka sise- ja välisturistidele. Eestis võib Priit Ranna hinnangul olla kuni 4000 huvilist, kes mängivad taldrikugolfi vähemalt 2–3 korda kuus. Soomes hinnatakse harrastajate hulga suuruseks 35 000 kuni 40 000 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 639 korda, sh täna 1)