Kuressaare staadion avatakse Saaremaa galaga

KIITIS HEAKS: Olümpiavõitja Bogdan Bondarenko on siinsete treenimisvõimalustega väga rahul. Abilinnapea Madis Kallasele on see komplimendiks. Foto: Sander Ilvest

KIITIS HEAKS: Maailmameister Bogdan Bondarenko on siinsete treenimisvõimalustega väga rahul. Abilinnapea Madis Kallasele on see komplimendiks. Foto: Sander Ilvest

23. augustil avatakse Kuressaare staadion kergejõustikuvõistlusega Saaremaa gala 2014, mis toob võistlema Eesti ja välismaa tipud.

Kergejõustikuklubi Saare president Urmas Treiel ütles, et praegu on kergejõustiku osas superseis, sest Ida-Euroopa parim mänedžer Aivar Karotamm on Saaremaal, Eesti kergejõustiku liidu juht on saarlane Erich Teigamägi ja kergejõustiklane Madis Kallas on Kuressaare juhtimise juures.

“Millal siis veel,” lausus Treiel, kelle hinnangul võiks Saaremaa gala saada Eesti vingeimaks kergejõustikuvõistluseks. “See on ka Saaremaa turismihooaja pikendus ja majandusele kasulik.”

Kergejõustikumänedžer Aivar Karotamm on valmis siia tooma tippsportlasi. “Staadion saab valmis ning on vaja midagi korraldada ja muuta see võistlus traditsiooniks,” ütles ta. “Korralik staadion on maailmameistritele ja olümpiavõitjatele hea treeningpaik ja suvel on Kuressaarest lihtsam Euroopas võistlustel käia.”

Gala peaalad on meeste odavise ja naiste kõrgushüpe. Võistlemise osas käivad läbirääkimised soomlase Tero Pitkamäkiga, kohale peaksid tulema lätlased, ukrainlased ja rootslane Kim Amb. Kindlasti võistleb Eesti paremik.
Saarlastest on 400 m ja 1500 m jooksus stardis Marek Niit ja Tiidrek Nurme, kellelt võiks oodata ka Eesti rekordit, mille püstitaja saab 3000 eurot.

Kuressaare abilinnapea Madis Kallase sõnul on võistlusel lisaks staadioni avamisele ka muid eesmärke. Näiteks annab see võimaluse tutvustada osalejatele Saaremaad kui head laagri- ja võistluspaika.

Selleks hakkab linn toetama olümpiavõitjate ja olümpiaalade maailmameistrite Kuressaares treenimist. Sportlaste kaudu hakatakse staadioni muuhulgas ka maailmas reklaamima. Plaanis on teha ka videoklipp, mida näidata ka teiste spordialade esindajatele.

Esimesena kasutab seda võimalust praegu siin harjutav kõrgushüppe maailmameister Bogdan Bondarenko. Kuressaares 2. juunini treeniv Bondarenko jagas oludele tunnustust. “Siin on rahulik ja head tingimused. Õhtul kümnest on veel valge ja saab ka hilja õhtul treenida,” rääkis ukrainlane.

Aladest on kavas naistel kõrgushüpe, kaugushüpe, 100 m tõkkejooks, meestel odavise, kaugushüpe, 400 m, 1500 m, kettaheide ja 110 m tõkkejooks.

Jalgpalli avamäng mängitakse 27. juunil, kui maavõistlusmängus on vastamisi Saaremaa ja Hiiumaa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 061 korda, sh täna 1)