Turvaline Sõrve tahab endale traktori soetada (8)

MEES JA MASIN: 1978. aastast pärinev sinine traktor vajab pidevat hoolt, aga Peeter Aadussoo on sellega siiski rahul. Foto: Tõnu Veldre

MEES JA MASIN: 1978. aastast pärinev sinine traktor vajab pidevat hoolt, aga Peeter Aadussoo on sellega siiski rahul. Foto: Tõnu Veldre

MTÜ Turvaline Sõrve juhtfiguuri Luule Aadussoo kinnitusel on traktorit tõesti vaja. “Eks me selline pensionäride vald ole. Paljud tahaksid veel kartuli maha panna, aga traktorit pole saada,” selgitas ta. Talvel saaks traktorit kasutada teede lumest lahti lükkamisel, sest vallateest majani on teinekord päris pikk maa. Kui veel vikat traktori külge panna, saaks sellega õuesid ja aiaääri niita, et küla üldilme ilusamaks muutuks.

Seni ei ole mittetulundusühingul traktori ostuks projektidega raha saada õnnestunud. Kuid jonni nad ei jäta. “Valisime odavama variandi, nii 25 000 eurot. Sellega saaks töö ära teha küll,” kinnitas Luule Aadussoo. Kuigi Sõrves on veel nõukogudeaegseid traktoreid liikumas, ei mahu suured traktorid kitsas taluõues toimetama. “Näe Peeter (Aadussoo – toim) käis just oma traktoriga ülevaatusel. Sai läbi küll, aga putitamist oli enne kõvasti,” õigustas MTÜ juhataja vajadust uue traktori järele.

Traktorit saaksid soovijad tellida Sõrve kogukonnamaja kaudu, mille liige MTÜ Turvaline Sõrve on. Rooli keeraks Peeter Aadussoo ise, kes praegu juhib ka ühingu tuletõrjeautot. Vajalik kütus tuleks inimestel endil osta, kuna mittetulundusühingul kütuse ostmiseks raha pole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 016 korda, sh täna 1)