FC Kuressaare liigub meistriliiga kursil

VÄRAVAMASIN: Maarek Suursaar sai Vändra vastu kirja oma viienda värava. Foto: Alver Kivi

Pühapäeval alistas FC Kuressaare Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste esiliigas Salme staadionil Vändra JK Vapruse 1 : 0 ja tõusis sellega turniiritabelis meistriliiga klubide duublite järel neljandaks ehk kohale, mis tagab järgmisel hooajal pääsu kõrgemasse seltskonda.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak ütles, et tõus kõrgemasse liigasse pole eesmärk omaette. “Me ei mängi selleks elu ja surma peale,” tunnistas ta. “Mängime mäng-mängult, üritame kõiki mänge võita ja siis vaatame, millisele kohale see meid hooaja lõpus viib.”

Salmel alistas FC Kuressaare võimalustevaeses kohtumises tänu Maarek Suursaare väravale Vändra JK Vapruse 1 : 0. “Hea, et suudame võrdse ja raske mängu enda kasuks kallutada, see annab enesekindlust. Eelmisel aastal kaotasime meistriliigas sellised mängud alati,” märkis Pohlak.

Sumbuurse keskväljavõitlusega alanud kohtumises jõudsid esimese võimaluseni väljakuperemehed, kui 20. minutil pääses terava nurga all löögile Märten Pajunurm, kuid väravavaht tõrjus üle otsajoone. Vaid viis minutit hiljem pommitas kaugelt Urmas Rajaver, kuid väravavaht püüdis palli kinni.

Oma võimaluse said ka külalised, kui pall tabas varem FC Kuressaares mänginud Greger Gönninge pealöögist saarlaste väravaposti. “Tahtsime väga kõvasti ja esimesel poolajal isegi liiga palju, mistõttu läksime närviliseks ja mäng eriti ei jooksnud,” kurtis Pohlak.

Teist poolaega alustasid saarlased uue hooga ja peagi jõuti ka tulemuseni. 53. minutil sai Reio Alt paremalt äärelt läbi, andis täpse tsenderduse värava ette, kus Maarek Suursaar palli külmavereliselt võrku saatis.

Vändra Vaprus tegi pärast kaotusseisu jäämist mitu vahetust, otsis võimalusi viigistamiseks, kuid tõsiste momentideni ei jõudnud. Korra sekkus siiski Kuressaare väravavaht Rait Hansen, kes lükkas kauglöögist lati alla saadetud palli üle värava.

“Vaheajal maandasime oma pinged ja leidsime, et kui suudame taga nullis hoida, siis ühe värava lööme ikka ära,” rääkis Pelle Pohlak. “Mäng ei olnud ilus, sellises kuumuses oli Vändral rohkem vahetusi ja nad olid lõpus ka värskemad.

Kiviõli mäng oli meil täna veel jalgades – seal oli väga pehme väljak – ja raske mäng tuli kohe otsa.”

Kiviõlis päästeti viigipunkt

Kolmapäeval Kiviõlis sealse Irbise vastu mängides 13. minutiks 2 : 0 juhtinud FC Kuressaare jäi vahepeal ise 2 : 4 kaotusseisu, kuid päästis lõpuks ikkagi punkti, viigistades tõusude ja mõõnadega kulgenud mängu 4 : 4.

Pelle Pohlaku sõnul olid tal mängu järel kahetised tunded ja seda mitte niivõrd 2 : 0 eduseisu mahamängimise pärast, vaid sellepärast, et lõpus ei suudetud 5 : 4 võiduväravat lüüa.

Mänguskoori avas 10. minutil Margus Rajaver, kes saatis palli karistuslöögist 18 meetrilt üle müüri posti kõrvale. Möödus vaid kolm minutit, kui Märten Pajunurm sai vasakult äärelt läbi ja lõi ette nurka seisuks 2 : 0.

“Alustasime hästi, kuid kuidagi liiga kergelt tulid need väravad,” rääkis Pohlak, lisades, et kolmas värav oleks asja otsustanud. “Me olime küll hästi valmis, aga oli ka pisut õnne, sest mäng oli üldiselt võrdne. Mitte nii nagu Pärnu vastu, kui saime oma hea mänguga 5 : 1 ette.”

Kaheväravalises eduseisus tabas saarlasi aga mõõn. Väljakuperemeestel lasti 22., 28., 37. ja 62. minutil lüüa neli väravat ja nii jäädi 2 : 4 kaotusseisu. Pelle Pohlak ei osanud öelda, mis tagasilöögi põhjustas. “Pärast oma esimest väravat oli Kiviõli paremini mängus sees,” tunnistas treener.

Kaotusseisus võttis Pohlak ette mitu riskantset sammu. Pool tundi enne kohtumise lõppu tõi ta väljakule oma ainsad vahetusmängijad Raido Rein-salu ja Sander Viira ning läks üle mängule kolme kaitsjaga. Keskkaitsja Märt Kluge saadeti rünnakule. “Pidi riskima, sest polnud vahet, kas kaotada 2 : 4 või 2 : 5,” põhjendas treener oma otsuseid.

Esmalt võitis Tõnis Koppel kastis palli, tegi kaitsjatele ära ja lõi täpselt ristnurka. Viigipunkti päästis 85. minutil Märten Pajunurm, kes realiseeris penalti. Kiviõli kaitsja tõrjus eelnevalt joonelt käega Pajunurme löögi ja teenis sellega punase kaardi.

Saarlastel oli vähemusse jäänud Irbise vastu võimalus lüüa ka võiduvärav, kuid kaks võimalust jäeti realiseerimata. Lisaks said Märt Kluge ja Tõnis Koppel vigastada ning kodus nad nüüd Vändra JK Vapruse vastu kindlasti ei mängi.