Kas Venemaa suudab Ühendriikide sõjamasinale vastu seista? (1)

NAGU BALERIIN: Lääneriikide asjatundjate arvates seisneb Vene sõdurite peamine tugevus nende heas väljaõppes ja võimes pidada vastu ka kõige raskemates olukordades. Pilt on tehtud Moskvas 9. mai võiduparaadi ajal. Foto: Blogs.blouinnews.com

Kas on võimalik, et lähitulevikus puhkeb Venemaa ja Ameerika Ühendriikide vaheline sõjaline konflikt? Selle üle vaidlevad praegu politoloogid. Kui säärane konflikt peaks aga tõepoolest puhkema, siis milline on nende kahe riigi tegelik sõjaline võimsus?

Veebiväljaande Lainformacion ajakirjanike nendele ja teistele küsimustele vastas sel nädalal sõjalis-strateegiliste uuringute keskuse Athena Group direktori asetäitja, divisjonikindral Jesús Argumosa Pila. Pikemas usutluses püüdis Hispaania kindral selgitada, millise stsenaariumi järgi võib Ukraina kriisi tagajärjel puhkenud laiaulatuslik sõjaline konflikt areneda.

Alustuseks tuleb märkida, et Venemaa on praegu ette võtnud oma armee suurejoonelise moderniseerimise ja ümberrelvastamise. Seepärast, möönis kindral Argumosa Pila, on küllalt raske öelda, milliseks kujuneb Vene sõjaväe võitlusvõime pärast seda, kui reformid on lõppenud. Tema sõnul näitasid Venemaa praegust sõjalist potentsiaali 9. mail sõjaväeparaadi ajal üle Punase väljaku liikunud mandritevahelised raketid Topol-M.

Võidupüha paraad oli Moskva järjekordne katse näidata lääneriikidele, et Venemaa on endiselt võimas tuumariik. Kui vaadelda aga armee tavarelvastust, jääb Venemaa tehnoloogiliselt USA-le praegu veel alla, arvas Hispaania kindral. Pea samasugusel seisukohal on ka suurem osa Ameerika Ühendriikide sõjalisi eksperte.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 287 korda, sh täna 1)