Samm merele lähemale

Eile paarisaja külalise osavõtul avatud väikelaevaehituse kompetentsikeskus peaks lõpuks andma võimaluse omandada merenduskõrgharidus Saaremaalt lahkumata. Oleme ju aastatuhandeid olnud mererahvas ja küllap leidub ka tulevikus noori, keda ahvatleb meresõit.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ütles, et merehariduse omandamiseks sobiks Kuressaare hästi. Tallinna tehnikaülikooli rektor Keevallik lubas samuti, et lähiajal üks mereeriala Kuressaarde tuleb.

Majast tähtsam on muidugi sisu. Kuuekümnemeetrine katsebassein ning materjali-, elektroonika- ja tehnoloogialaborid võimaldavad väikelaevaehituse maakonnas uuele tasemele viia. Õppuritele avanevad aga laiemad võimalused omandatud teoreetiliste teadmiste kasutamiseks praktikas. Ja nagu näitas laevamudelihuviliste mulkide demonstratsioonesinemine avamispäeval, saab siinset basseini ideaalselt kasutada ka mängulaevade ujutamiseks.

Linlased võivad aga rõõmustada selle üle, et peatänava ääres asuv ajalooline maja on taas saanud uue elu, mitte ei lagune, nagu juhtus politseimajaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 122 korda, sh täna 1)