Haiglas keerleb raamatukarussell

ESIMENE TESTIJA: Raamatukarusselli esimene testija oli Uku Vesberg, kes pikemalt mõtlemata haaras riiulist “Lotte ja kuukivi saladuse”. Ema Edith Sepa sõnul on see raamat poisile juba kodust tuttav. Foto: Sander Ilvest

ESIMENE TESTIJA: Raamatukarusselli esimene testija oli Uku Vesberg, kes pikemalt mõtlemata haaras riiulist “Lotte ja kuukivi saladuse”. Ema Edith Sepa sõnul on see raamat poisile juba kodust tuttav. Foto: Sander Ilvest

Eile andsid Eesti lastekirjanduse keskuse ja kultuuriministeeriumi esindajad Kuressaare haigla lasteosakonnale üle spetsiaalselt laste jaoks valmistatud liikuva raamatukogu.

Silindrikujulisse ratastega raamaturiiulisse või -kappi mahub palju kirevakaanelisi köiteid, nende seas Andrus Kiviräha “Lotte ja kuukivi saladus”, Mika Kerälä “Salapärane lillenäppaja” ja Juhani Püttsepa “Tsss… Kuula!” kõrvuti vana hea klassikaga – “Rongisõidu”, “Sööbiku ja Pisiku”, “Naksitrallide” ja “Lumivalgekesega”.

Karusselli riiuleisse sätitud harivate lauamängude hulgast leiab nii “Tsirkuse”, “Junior Aliase” kui ka “Kumb oli enne, muna või kana?”. Karussell on tänu oma suurusele ja kujule ning spetsiaalsetele meditsiiniseadmete jaoks mõeldud ratastele hõlpsasti teisaldatav – näiteks saab selle kerge vaevaga palatisse lükata.

Heategevusprojekti kõigi maakonnahaiglate lasteosakondadele uute lasteraamatute ja mängude kinkimiseks algatas Eesti lastekirjanduse keskus koos sihtasutusega Aitan Lapsi.

“Soovisime, et uued vahvad lasteraamatud ja ka mitmele põlvkonnale armsad lood haigete lasteni jõuaksid,” ütles lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone, võrreldes raamatukarusselli – läbi ja lõhki Eesti toode – valmimise lugu “Naeri” muinasjutuga. “Selleks, et idee teoks saaks, oli tarvis palju abikäsi,” lausus ta.

Toredate lasteraamatute ja mängudega varustatud raamatukarussell on Eesti kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna tudengi Kätlin Pesuri disainitud. Eesti haiglate lasteosakondade jaoks kokku 33 raamatukarusselli valmistanud Plaat Detail ja metallifirma ASSI panustasid omavahenditest 25 000 eurot.

SA Aitan Lapsi toetas projekti pandipakendite annetustest kogutud 16 500 euroga, mille eest osteti raamatukarussellidesse raamatud ja mängud.

Kultuuriminister Urve Tiiduse sõnul lisanduvad raamatukarusselli lugemisvarasse ka ajakirjad Täheke ja Hea Laps.

Haigla nimel tänasid kinkijaid ravijuht Marje Nelis ja õendusjuht Annely Õun. “Loodame, et lapsed paranevad tänu raamatutele kiiremini ja ravimeid läheb vähem,” ütles Nelis.

Triin Soone tunnistas, et tal oli eriti suur rõõm tulla just Kuressaare haigla lasteosakonnale raamatukarusselli tooma – on ju Soone ise kui saarlasest ajakirjaniku Sulev Metsa tütar Saaremaaga lähedalt seotud. “Mu süda tuksub Saaremaale,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 357 korda, sh täna 1)