Ühendvalla nimeks saab kas Südasaare või Lääne-Saare (13)

Siseministeeriumi juures asuv kohanimenõukogu aktsepteerib valla nimena ka Südasaaret, kuid soovitab siiski võtta nimeks Lääne-Saare vald.

“Et ühinevad vallad moodustavad suure osa Lääne-Saaremaast, vastab see nimi kõige paremini ka uue valla olemusele,” märkis kohanimenõukogu esimees Väino Tõemets eile kolmele ühinemist plaanivale Saaremaa vallale saadetud arvamuses valla võimaliku nime kohta.

Kaarma, Kärla ja Lümanda valla ühinemisel moodustatavale ühendvallale nime leidmiseks korraldati valdades internetipõhine elektrooniline konkurss. Pärast juhtkomisjoni 2. aprillil toimunud koosolekut kaalutakse kolme varianti: Saaremaa vald, Lääne-Saare vald ja Südasaare vald.

Väino Tõemetsa teatel annab nimi “Saaremaa vald” teistele Saaremaa omavalitsustele võimaluse ühendvallaga liituda. “See hoiaks kokku halduskulusid, kuna nime, dokumente, õigusakte jms poleks uute valdade liitumise korral vaja enam muuta,” kirjutas ta.

Lääne-Saare vald seostub tulevase ühendvalla territooriumil ajalooliselt olnud Saare-Lääne piiskopkonna nimega ja Südasaare vald on heakõlaline nimi, mis seostub Saaremaa keskosaga, kus paiknevad praegused vallad.

Kohanimenõukogu ei soovita Saaremaa valla nime, sest see ei vasta oma sisule ja lähtub võimalikust olukorrast tulevikus. “Miski ei taga aga, et loodava vallaga soovivad liituda ka teised vallad Saaremaal. Saaremaa valla nimi kordab maakonna nime – kuna kõik vallad sinna ei kuulu, võib see ka segadust tekitada,” osutas Väino Tõemets.

Tema sõnul on Südasaare vallanimena sobiv ja seda pidas parimaks variandiks kolm kohanimenõukogu liiget. Lääne-Saare nimi on neutraalne ja vallanimena kõigiti vastuvõetav ning tundus parim variant enamikule kohanimenõukogu liikmetele.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 836 korda, sh täna 1)