Sakla saialaada menukid – lihaleib ja Abruka leib (FOTOD)

NII NUNNUD ESINEJAD: Pildile jäid Valjala lasteaia mudilased (vasakult) Karola Kirst, Rasmus Tambur, Karel Paomees, Karita-Vesta Lepa, Karl-Hendrik Mäeots, Heleri Tänav, Egert Tambur, Tanel Kreem, Timo Tänav, Magnus Kiil, Karola Au ja Elisabeth Jõgi. Foto: Ivika Laanet

NII NUNNUD ESINEJAD: Pildile jäid Valjala lasteaia mudilased (vasakult) Karola Kirst, Rasmus Tambur, Karel Paomees, Karita-Vesta Lepa, Karl-Hendrik Mäeots, Heleri Tänav, Egert Tambur, Tanel Kreem, Timo Tänav, Magnus Kiil, Karola Au ja Elisabeth Jõgi. Foto: Ivika Laanet

Laupäeval toimunud ja emadepäevale pühendatud Sakla saialaat läks korraldajate hinnangul igati korda. Inimesi käis laadalt läbi kolmesaja ringis ning laadaloterii piletid lõppesid otsa koguni enne laada ametlikku lõppu.

“Minu arvates oli kõik viimase peal,” ütles Sakla külaarengu seltsi juhatuse esimees Kersti Püüding, lisades, et seekord vedas ka ilmaga. Päris vihmata ei jäädud küll tänavugi.

Püüding rääkis, et üks asi, mis on rahvale alati meeldinud, on kodused küpsetised, mida seekordsel laadal oli küll vähem kui eelmistel. Muidugi on laadalistel alati kena vaadata laste etteasteid. Seekord esinesid Valjala lasteaia lapsed ja põhikooli õpilased, esitades nii lustakaid tantse, Galavisiooni numbreid kui ka lühinäidendeid.

Kristiina Õun Tornimäelt õpetas küpsisetorti valmistama, Valjala valla pagar Helina Mäekivi müüs oma tooteid, Valjala noortekeskus oli avanud töötoa. Nagu juba mainitud, oli menu traditsioonilisel laadaloteriil, mille piletijärjekord venis kohati mitme meetri pikkuseks. “Osa inimeste jaoks ei ole tähtis see, mida nad sealt saavad, vaid nad mõistavad, et see on vajalik seltsi tegevuse toetamiseks, ja sellepärast nad pileteid ostavadki,” ütles Kersti Püüding, lisades samas, et muidugi on need, kes saavad loteriivõiduna Sakla naiste käsitööd, eriti õnnelikud.

Ettevalmistusi järgmiseks laadaks hakatakse tegema juba siis, kui selle laada kokkuvõtted tehtud. Käsitööd tehakse aga talv läbi. Sakla külaseltsi juhatuse liige Agnessa Sepp, kes koos seltsiliikmete Selma Sülla, Maie Rattase ja Malle Kreisiga kohvikuruumis omaküpsetatud saiakesi müüs, ütles, et kõige minevam kaup oli Karja Pagari lihaleib ja Saare Leiva Abruka leib.

“Meil on nende ettevõtetega juba niivõrd hea koostöö, algusest peale,” tähendas Sepp, kelle sõnul käis ka kohvikus palju külastajaid. “Pirukad ja pontšikud läksid nagu soojad saiad.”

Paula Väli ja Urve Kiivits naabervallast Laimjalast rääkisid, et nemad on käinud pea kõikidel Sakla laatadel. Vaid üks olla kogemata vahele jäänud. “Meie vallas sellist üritust pole, see on väga tore laat,” arvasid naised, lisades, et muidugi on Saklas tublid eestvedajad. Kurta võis vaid selle üle, et tänavu oli müüjaid ja kaubapakkujaid veidi vähevõitu, just taimemüüjaid võinuks rohkem olla.

Tõnija küla seltsi juhatuse liige Mailis Pukk märkis, et muidugi on naistel laada korraldamisega palju tööd. “Aga suur au neile, et nad seda teha tahavad ja suudavad,” nentis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 834 korda, sh täna 1)