Kuressaare apteegiturg võib täieneda (4)

Kuna 9. juunil jõustuv riigikohtu otsus tühistab apteekide asutamispiirangud, kaaluvad Tamro Eesti OÜ ja Terve Pere Apteek oma apteekide avamist ka Kuressaares.

BNS-i andmeil andis Eesti suuremaid apteegikette Terve Pere Apteek ravimiametile teada oma soovist avada Eesti suuremates linnades ligi 15 uut apteeki. Juunis-juulis on kavas esitada taotlused 10–15 üldapteegi avamiseks peamiselt Tallinnas ja Tartus, aga ka teistes linnades.

“Kas ja millal Kuressaares apteegi avame, on veel natuke vara öelda,” ütles Saarte Häälele Eesti Terve Pere Apteegi juhataja Kadri Tammepuu. “Oleme seda küll kaalumas. Kui riik ka tahab, et apteegipidajad tegutseksid suurtes linnades, siis nii see lähebki. Iga kett tahab igal pool kohal olla.”

Küsimusele, kas Tamro Eesti OÜ kavatseb Kuressaares Benu kaubamärgi all apteegi avada, vastas Tamro Eesti OÜ tegevjuht Tiina Kadak: “Ootame selle seaduse ära ja siis vaatame, millised võimalused tulevad. Võimalusel kindlasti.”

Seda, kas uue apteegi asukohana tuleks kõne alla Kihelkonna mnt 3 asuv hoone, kus ettevõte pidas varem tervisepoodi Tervise Asjatundja, ei osanud Kadak veel öelda.

Tervisepoe avas ettevõte Säästumarketiga ühe katuse all seetõttu, et ei saanud apteegi asutamiseks litsentsi. “Tervise Asjatundja pidime sulgema, sest ilma ravimiteta ja ainult osalise sortimendiga ei olnud kauplemine eriti kasulik,” ütles Kadak Saarte Häälele mullu detsembris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 795 korda, sh täna 1)