Habemega naise Eurovisioni-võit pani saarlase protestimatka kavandama (32)

MEES JA RATAS: Urmo Talistu jõuab enne juulikuist rattasõitu oma sõnul ka veidi trenni teha. Foto: Sander Ilvest

MEES JA RATAS: Urmo Talistu jõuab enne juulikuist rattasõitu oma sõnul ka veidi trenni teha. Foto: Sander Ilvest

Saarlasele Urmo Talistule läks Eurovisioni muutumine palaganiks nii hinge, et mees lubas Austria võidu puhul Saaremaale jalgrattaga tiiru peale teha.

Habetunud naise või naisestunud mehe Conchita Wursti nimest tulenevalt lubab Talistu juulikuisel matkal soovijatele ka vorsti pakkuda.

Meest sõnast ja härga sarvest, tavatses vanarahvas öelda. Talistu käitub selle ütluse järgi ning arvatavasti juuli keskpaigas istub ta sadulasse, et võtta ette ligi 300 km pikkune rattasõit.

Urmo Talistu ütles alustuseks, et kindlasti ei protesteeri ta seksuaalvähemuste vmt vastu. “Lauluvõistlusest on saanud palagan ja muusika on jäänud tahaplaanile,” arvab Talistu. “Olen kindel, et see lugu poleks nii kõrgele jõudnud, kui laulnud oleks “tavaline naine”.”

Sõpradega laupäevast finaali vaadates lubas ise Hollandi poolt hääle andnud Talistu semudele, et kui Austria võidab, siis tuleb rattasõit. Tunnistajateks olnud sõbrad tulevad kohtunikeks.

“Sõidavad autoga kaasa ja vaatavad, et ma kusagilt ei lõikaks,” muigas Talistu, kelle marsruudiks kujuneb: Kuressaare–Sõrve–Lümanda–Kihelkonna–Mustjala–Leisi–Orissaare–Tornimäe–Laimjala–Kuressaare.

Talistu sõnul on sõbrad reeglitesse ka väikseid vimkasid pannud. Näiteks ei tohi Talistu kogu marsruudi läbimise ajal magada. “Ratta seljast maha võin tulla ja puhata, kuid magada ei tohi,” ütles Talistu, lisades, et küllap suudavad sõbrad reeglitesse veel miskeid vigureid panna. Lõplik reeglistik on ju veel paika panemata.

Kaua tal võiks Saaremaale tiiru peale tegemiseks aega minna, Talistu arvata ei osanud. Ta sõidab korraliku maanteerattaga, millega on näiteks ka maakonna meistrivõistlusel osalenud.

Nagu lubatud, jagab ta teekonnal soovijatele ka vorsti. “Kui nüüd lehelugu tuleb, siis pean ehk kõvasti vorsti kaasa varuma,” naeris Talistu.

Urmo Talistu lisas, et kui leidub huvilisi, kes tahavad sõitu kaasa teha kas või lõiguti, on kõik teretulnud. Ja kes ei taha temaga kaasa sõita, neid kutsub Talistu rattaga niisama sõitma. “Olgu siis spordi või tervise eesmärgil. Meil on ju ikkagi liikumisaasta,” märkis vana spordihunt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 172 korda, sh täna 1)