Tagasi Kagu-Aasiasse, seljakotiga reisija paradiisi

SIARGAO SAARE RANNIKUL: Kohalik vanaätt mõõna ajal rannakarpe korjamas. Foto: Martin Sepp

Mind on alati paelunud mõte võtta kaasa vaid väike seljakott minimaalse vajalikuga, kasutada kõige odavamaid liikumisviise ja ööbimiskohti, süüa tänavatoitu ja liikuda mööda mittetavapäraseid marsruute. Nii ka seekord – Filipiinidel ja Tais.

Filipiinidel olin juba teist korda, sest eelmise reisi ülivõrdes muljed sain just sealt. Mind ootasid ees Filipiinide suuruselt teise linna Cebu City tuttavad tänavad, võõrapärased lõhnad, päikeseloojangule eelnev müstiline ja meie omast vägagi erinev värvigamma ning loomulikult seal elavad sõbrad, keda oli väga hea meel aastase pausi järel taas näha. Siinkohal tervitused suurepärasele võõrustajale, Kuressaarest pärit Mart Tarkinile, kes tunneb end Cebu linnas juba väga koduselt.

Cebu City asub mägede rüpes ja mere ääres, nii et klubis tantsimisest, turul või kaubanduskeskustes ostlemisest ja muust linnamelust väsides kulub vaid mõni minut, et looduse keskele jõuda. Cebu saart, nagu paljusid Filipiinide saari, on kõige parem avastada mootorrattal. Tegevust sel Saaremaast ligi kaks korda suuremal saarel juba jätkub.

Adrenaliinisõltlased saavad sukelduda koos mitme meetri pikkuste vaalhaidega. Natuke rahulikuma päevakava eelistajad võivad nautida maalilist maastikku, mis pakub võrratuid vaateid mägedelt alla orgudesse, kus džungel vaheldub looklevate mägiteede, üksikute hüttide, riisipõldude ja palmisaludega.

Martin Sepp

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 208 korda, sh täna 1)