Kohvik Mosaiik saab õiglase kaubanduse märgi (1)

Tähistamaks täna ülemaailmse õiglase kaubanduse päeva, annab MTÜ Mondo Eestis esmakordselt välja õiglase kaubanduse sõbra märgid. Üks esimesi märgi saajaid on ka kohvik Mosaiik Tallinnas.

Mosaiigi tegevjuht Eveli Poks rääkis Kadi raadio uudistele, et esialgu saab tiitli Mosaiigi Tallinna, ent peagi ka Kuressaare kohvik. “Kuna õiglase kaubanduse sõbra tiitlit saab jätkuvalt taotleda, näeb märki varsti kindlasti ka Mosaiigi Kuressaare kohvikus,” kinnitas Poks.

Oma igapäevatöös paistab Mosaiik õiglase kaubanduse edendamises silma sel moel, et pakub nii Tallinna kui ka Kuressaare kohvikus õiglase kaubanduse märgiga teed, kohvi ja kakaod.

Õiglase kaubanduse märk kindlustab, et märki kandva toote tooraine kasvatanud või korjanud inimesi on koheldud väärikalt ja nad on saanud oma töö eest väärilist tasu.

Esimesed õiglase kaubanduse sõbra märgi saajad on kommivabrik Kalev, kauplus Ehe Mood, Looduspere ja Biomarketi poed, Mahemarket, Stockmanni kaubamaja toiduosakond ja TOP Seadmed OÜ. Kohvikutest saavad märgi Mosaiik Tallinnas, Art Cafe Rakveres, Gahwa Kärdlas ja Tartu Uue Teatri kohvik. Märgi saavad veel Rakvere Kolmainu kogudus ja ajakirjanik Kaileen Mägi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 853 korda, sh täna 1)