Linna sünnipäevaüllatuse toovad NATO hävitajad (10)

Kuressaare linnapea Hannes Hanso lubas juba linnavolikogu eelmisel istungil, et tal on plaanis linna sünnipäeva puhul rahvale üllatus korraldada. Üllatuse korraldamiseks saadi kinnitus kolmapäeva õhtul. Nüüd siis avalikustas Hanso, et üllatus on NATO lennukite ülelend Kuressaare kesklinnast.

Linnapea sõnul teeb kaks Taani kuningliku õhuväe hävitajat F-16 laupäeval vahetult enne Kuressaare linnajooksu starti kella 11.50 paiku üle Kuressaare kesklinna kaks madallendu, mille vahe on ca 1 minut ja 15 sekundit. Selle ajavahemiku jooksul keeravad hävitajad Sõrve kohal ringi.

Lennukid lendavad madalalt ehk veidi üle 300 meetri kõrgusel, hea ilma korral peaks neid seega väga hästi näha olema.

Linnapea kutsub seda harukordset sündmust vaatama kõiki huvilisi ehk mitte ainult linnajooksust osavõtjaid. Ürituse eesmärk on ühtlasi rahvale näidata, et NATO julgeolek toimib ja on siin meie jaoks füüsiliselt kohapeal olemas. Ülelennud jäävad ära vaid väga madala pilvisuse korral.

Hannes Hanso märkis, et Kuressaare sai linnaõigused just nimelt Taani kuninga venna hertsog Magnuse käest, seega on taanlaste ülelend Kuressaarest eriti paslik üllatus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 071 korda, sh täna 1)