Väikesaarte elanikud saavad 640 000 eurot (4)

Siseminister Hanno Pevkur kinnitas tänavuse väikesaarte programmi, millega toetatakse kokku 640 000 euroga projekte, mis parandavad väikesaarte elanikele suunatud esmatähtsate teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti.

Kaarma valla arengu peaspetsialist Aare Saar ütles, et Kaarma vallal käivad EAS-iga veel läbirääkimised eelmise taotlusvooru objekti (päästemaja) osas, mida pole seni veel rahastatud.

“Et Kaarma vald on väikesaarte programmist juba kolm korda toetust saanud, napib juba valdkondi, kuhu toetus paigutada. Aga äkki mõtleme midagi välja, ma tean, et sadamahoone rentnik on arvamusel, et võiks sadamahoone toitlustamise poolt natukene korrastada,” rääkis Saar.

Vilsandi saarevanem Neeme Rand ütles, et nemadki viivad ellu eelmise aasta heakskiidetud projekte. “On ka üksikuid toredaid mõtteid uute projektide esitamiseks, aga nendest on veel vara rääkida, kuna neile ei ole veel kogukonna heakskiitu,” lausus Rand.

Eelmisel aastal rajati väikesaarte programmi abil Vormsile kütusetankla. Osmussaare ja Vilsandi kogukond said nüüdisaegsed paadid, Kihnu inimesed aga vajaliku sisustusega hambaravikabineti.

2011. aastast on väikesaarte programmiga toetatud sealseid kogukondi umbes 2,5 miljoni euroga.

Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud, sihtasutused, riigiasutused ja ettevõtjad. Toetuse maksimaalne suurus ühe projekti kohta on kuni 130 000 eurot.

Väikesaarte programmi kuulub sel aastal 13 püsiasustusega väikesaart: Naissaar, Prangli, Aegna, Väike-Pakri, Osmussaar, Vormsi, Kihnu, Manilaid, Abruka, Kesselaid, Vilsandi, Ruhnu ja Piirissaar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 508 korda, sh täna 1)