Mustjala vald soovib Ninasele supelranna rajada (1)

Foto: Sander Ilvest

Foto: Sander Ilvest

Mustjala vallavolikogu kehtestas detailplaneeringu, mis on aluseks lähiaastatel Saaremaa Sadama naabrusse avaliku supelranna ja kämpinguhoonete rajamisele. 

Planeering võimaldab Ninase külla Supelranna maaüksusele ehitada varjualused, pallimänguväljakud, laste mänguväljaku, riietumiskabiinid, kuivkäimlad, pingid, lauad jmt. Lisaks rajatakse parkla.

Samuti võib kokku 8,45 ha suurusele maaüksusele ehitada ühe peamaja ja 12 kämpingumaja. Mustjala vallavanem Kalle Kolter on varem öelnud, et Ninase rannas on inimesed omal käel juba aastakümneid ujumas käinud, kuid valla soov on supelrand korralikult välja ehitada ja see avalikuks muuta.

Ninase supelrand on kiviklibuse kaldajoonega, kuid piirkonnas ainulaadse liivase põhjaga supelrand. Ninase rannal on mere sügavus ühtlane, ca 100 meetri kauguseni rannajoonest suureneb vee sügavus ühtlaselt, ulatudes 1,5–1,8 meetrini.

Ninase supelrand on ligi pool kilomeetrit pikk ja asub Saaremaa Sadama lähedal. “Millal supelrand täpselt valmib, ei oska veel öelda, kuid usun, et see on lähima paari aasta küsimus,” on Mustjala vallavanem möödunud aastal öelnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 383 korda, sh täna 1)